Jak schudnąć z głową?

Lato, słońce i piękna pogoda sprzyja wyjściom na plażę, a co za tym idzie pokazaniu się w bikini lub kąpielówkach. Zarówno damska część plażowiczów, jak i płeć brzydka z pewnością już wczesną wiosną zastanawiają się jak pozbyć nadmiaru kilogramów zgromadzonych zimą. Często jednak kończy się zazwyczaj na „myśleniu”, a złe nawyki żywieniowe powodują, że nadal przybieramy na wadze.

Reklama

Należy pamiętać, że chudnąć  trzeba „z głową”. Nie wystarczy zatem „odjąć sobie od ust”, kilka dni przed ważnym wyjściem, ale przede wszystkim trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Oczywiście nie mowa tu o głodzeniu się i rezygnacji z wszelkich „uciech smakowych” w postaci batonika czy hamburgera. Od czasu do czasu kaloryczna przyjemność nie zaszkodzi. Ważne są jednak nawyki żywieniowe, jakie preferujemy i stosujemy w codziennym menu. Przede wszystkim, aby pozbyć się tych kilku „nadprogramowych” kilogramów, należy oprócz odpowiedniej diety prowadzić również w miarę aktywny tryb życia.

Często jednak sama dieta bowiem nie wystarczy. Odpowiednie ćwiczenia wzmacniają nasz organizm ( w tym ukrwienie serca ), ujędrniają skórę i przyspieszają przemianę materii.

Propozycje stopniowego zwiększenia aktywności
– przejdź się do sklepu
– nie jedź widną tylko wejdź po schodach,
– dłuższe niż zwykle spacery z psem to doskonały trening ( pies na pewno będzie zadowolony )
– zacznij uprawiać nordic walking ( chociaż 30 minut dziennie )

Wiele osób, które przeszły na dietę i zaczęły zdrowo się odżywiać, często rezygnuje ze śniadań ( zwłaszcza panie ). Jest to poważny błąd, bowiem ten posiłek zapewnia nam energię na cały dzień. Ważne zatem jest, aby był on odpowiednio skomponowany, a także zjedzony w spokoju . Dla wielu osób pierwszy posiłek to tylko kawa na szybko, czyli tak zwany chwilowy energetyk. A ważne jest, aby zapewnić sobie siłę i energię , aż do drugiego śniadania. Bo jeśli zaraz po wyjściu z domu poczujemy głód, z łatwością sięgniemy po batonik czy inny kaloryczny produkt, tylko po to, aby zagłuszyć burczenie w brzuchu. I wtedy niestety zaczynamy przebierać na wadze i tyjemy.

Warto zatem odpowiednio zadbać o śniadanie, które dodaje energii  i poprawia nastrój. Udowodniono, że osoby, które jedzą pożywne śniadania mniej chorują i są bardziej odporne na stres, czyli są one wskazane zwłaszcza dla osób, które maja nerwową pracę. Warto zadbać o odpowiednia ilość węglowodanów złożonych, które podnoszą poziom cukru. Odpowiednie śniadanie to np. muesli  z mleka lub jogurtu i ulubionych owoców oraz płatków zbożowych. Można także zjeść dwie lub trzy kromki pełnoziarnistego chleba. Pozwoli uzyskać energię nawet na najtrudniejszy dzień.

Stopka autorska: zdrowo się odżywiać – http://www.pharmagea.pl/shop/Zdrowe-odchudzanie

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz