Jak się przeprowadzać?

No, wreszcie jest umowa na stałe o pracę, żona również taką ma, bank udzielił więc kredytu i przyszło Ci kupić nowe mieszkanie. Trzeba więc się przeprowadzić ze starego mieszkania. Nagle się okazuje, że wszystkich rzeczy jest kilkukrotnie więcej, niż początkowo się wydawało, a do tego dochodzi jeszcze ten stolik, tamten regał i fotele, które kupiłeś już kiedyś i które chcesz przewieść do nowego mieszkania. Oto krótki poradnik jak zorganizować przeprowadzkę, żeby jak najmniej się narobić.

Reklama

kartonNa początku trzeba zorganizować kartony. Te nie jest tak wielki problemem, jak może się wydawać. Oczywiście można kupić jakieś w sklepie, ale po co, do przeprowadzki wystarczą nam te, które można dostać za darmo niemal w każdym sklepie. A jeśli jeszcze poprosimy sprzedawcę w naszym osiedlowym sklepiku, żeby zostawił ich kilka, na pewno to zrobi z chęcią, bo dzięki temu on sam nie będzie musiał płacić za ich wywóz na śmieci. Część dobytku można spakować do worków. Duże, grube worki na śmieci za kilka złotych można kupić w wielu sklepach, a nadają się one doskonale także do przewożenia wielu rzeczy. Można do nich spakować książki, niektóre ubrania (te, które nie wymagają prasowania), buty, zabawki i wszystko inne, co się nie połamie.

Zanim powkładasz wszystko do kartonów i worków, dobrze jest się zastanowić, czy to jeszcze będzie potrzebne. Tak zwane „przydasie” walają się po szafach chyba każdego, jednak gdy przychodzi do czego okazuje się, że te spodnie i tak już dawno wyszły z mody, a poza tym i tak mają tak wielką dziurę, że już załatać jej łatwo nie można. Do tego te pudełka po rzeczach, których gwarancja minęła już kilka lat temu… Powyrzucanie niepotrzebnych przedmiotów znacznie skróci czas pakowania, samej przeprowadzki, jak i później rozpakowywania.

Dobrze jest także podpisywać kartony. Jeden flamaster dużo nie kosztuje, a zaoszczędzi sporo czasu przy rozpakowywaniu się. Ponadto, może ocalić szczególnie kruche przedmioty przed zniszczeniem w trakcie przeprowadzki, bo dzięki temu będziemy wiedzieli, o który karton zadbać szczególnie.

Przed przeprowadzką zastanów się, jak chcesz umeblować nowe mieszkanie. Jeśli posiadasz jakieś stare meble, które będziesz chciał przewieść do nowego lokalu, warto wiedzieć, gdzie je ustawić. Po za tym, gdy już przywieziesz całą zawartość mebli ich przestawianie może okazać dość trudne ze względu na te wszystkie kartony i worki leżące w całym pokoju.

Jeśli wprowadzasz się do bloku, wypada poinformować sąsiadów (szczególnie tych na dole i za ścianą) o tym. Być może mają małe dzieci, może sami już nie są młodzi… Na pewno jeśli będą poinformowani, łatwiej zniosą szuranie meblami, wiercenie dziur w ścianach na nowe wieszaki itp.

Jeśli do do przewiezienia mebli masz zamiar wykorzystać firmę specjalizującą się w przeprowadzkach, przygotuj wszystko przed ich przyjazdem. Powyjmuj szuflady i półki z mebli, pozaklejaj kartony, zaklej taśmą klejącą drzwiczki, można także owinąć szafy za pomocą zwykłej folii stretchowej, która zabezpieczy je przed porysowaniem w czasie transportu. Oczywiście pracownicy firmy przeprowadzkowej chętnie zrobią to za ciebie, ale ponieważ zwykle płacisz im za przepracowane godziny, lepiej, żeby mieli jak najmniej prac dodatkowych.

Stopka autorska: przeprowadzki – http://przeprowadzka-wroclaw.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz