Jak skonstruowany jest e-papieros?

Tradycyjne palenie powoli wychodzi z mody. Papierosy negatywnie wpływają na zdrowie i kondycję. Coraz bardziej popularny staje się inny sposób przyjmowania nikotyny. Czy elektroniczne palenie jest bezpieczne?

Reklama

Chiński wynalazek

elektroniczny papieros

Ludzie od dawna szukali czegoś, co mogłoby być alternatywą dla zwyczajnych papierosów. Ich negatywne działanie jest coraz bardziej krytykowane przez znaczną część społeczeństwa. Tradycyjne papierosy powoli wychodzą z mody, a ich sprzedaż spada z roku na rok. Całkowicie inaczej wygląda sytuacja papierosów elektronicznych. E-papieros jest hitem rynkowym ostatnich miesięcy. Sięgają po niego zarówno doświadczeni palacze jak i osoby szukające nowych doświadczeń. Pomimo rosnącej popularności społeczeństwo posiada niewielką wiedzę na temat e-palenia. Temat ten nie jest podejmowany zbyt często przez tradycyjne media. Większość ludzi nie wie jak są zbudowane oraz jak działają e-papierosy. Szczegółową wiedzę najłatwiej można znaleźć w internecie. Z tego względu najczęściej po papierosy elektroniczne sięgają ludzie młodsi.

Prosta budowa

Papieros elektroniczny może być zbudowany z trzech lub dwóch elementów. Urządzenie trzyczęściowe składa się z atomizera, kartridża oraz baterii. Kartridż pełni rolę pojemnika na płyn. Atomizer jest grzałką zasilaną przez dołączoną baterię. E-papieros sposobem działania całkowicie różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika. W urządzeniu nie zachodzi żaden proces spalania. Dochodzi wyłącznie do podgrzania płynu z nikotyną znajdującego się w kartridżu. Powstałą mgiełkę wdycha e-palący. Jest ona bezwonna oraz szybko ulatnia się w powietrzu. Z tego względu jest całkowicie bezpieczna dla otoczenia. W przypadku tego typu urządzenia nie ma mowy o biernym paleniu. Płyny z nikotyną mogą różnic się smakiem oraz stężeniem nikotyny. Użytkownik ma możliwość wyboru dowolnego rodzaju liquidu.

Swoboda palenia

Papierosy elektroniczne nie są traktowane jak wyroby tytoniowe. Z tego powodu można je bez żadnych przeszkód palić w miejscach objętych zakazem tradycyjnego palenia. Ludzie coraz chętniej sięgają po tego typu urządzenia ze względów zdrowotnych oraz finansowych. E-papiero nie wydziela żadnych substancji smolistych, a jego eksploatacja jest dużo tańsza od analogowego odpowiednika. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się coraz większej liczby użytkowników takich urządzeń. Obecnie obserwujemy stały rozrost rynku. Każdego miesiąca przybywają kolejne sklepy stacjonarne oraz internetowe. Ogromny wpływ na rozwój wydarzeń mogą mieć decyzje rządzących, mające uregulować kwestie dystrybucji papierosów elektronicznych.

Stopka autorska: E-papiero – http://www.e-papieros.shop.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz