Jak skutecznie zadbać o samochód zimą

Zima, to czas kiedy należy wyjątkowo dbać o swój własny samochód. Przyczyn, które zmuszają nas do takiego działania, jest wiele. Ważne aby wypunktować najważniejsze z nich, bez których, nie mamy co nawet wyruszać w podróż, swoim autem.

Reklama

opona zimowaPrzede wszystkim, najważniejszym elementem, o jaki należy zimą zadbać, we własnym samochodzie, to opony zimowe. Opony zimowe powinny być obowiązkiem, ich montaż, zanim nadjedzie zima, pozwala każdemu z kierowców, na bezpieczniejszą jazdę. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, nie powinien posiadać prawa jazdy. Opony zimowe, przede wszystkim chronią nas, przed niekontrolowanymi poślizgami na jezdni, specjalistyczne bieżniki, w takich oponach, pozwalają lepiej trzymać się jezdni. Oczywiście opony zimowe w samochodzie, to nie jedyny element, który powoduje iż śmiało możemy, poruszać się swoim autem. Innym ważnym elementem, o jaki winno się zadbać, szczególnie, kiedy dojdzie do niezwykle siarczystych mrozów, to specjalny płyn do szyb. Jak wiadomo, samochód stojący całą noc na mrozie zamarza, automatycznie szyby zostają pokryte szronem, który jest niezwykle trudno usunąć. Przez wiele lat, użytkownicy samochodów, zwykłą drapaczką, pozbywali się tego rodzaju przeszkody. Jednakże minusy tego typu działania, były aż dwa. Pierwszy, to mianowicie utrata sporej ilości czasu, drugi z kolei, to możliwość zniszczenia sobie szyby, porysowania jej. Jeżeli nie chcemy męczyć się, wstawać szybciej, ażeby ogarnąć auto, to powinniśmy zaopatrzyć się w specjalistyczny płyn do szyb, dzięki któremu o wiele szybciej, pozbędziemy się szronu.

Innym elementem, o jakim należy pamiętać, to tankowanie tylko na dobrych stacjach paliw. W żadnym wypadku nie kupujmy oleju napędowego, ze źródeł niewiadomego pochodzenia. Często zdarza się tak, iż olej jest rozrabiany z wodą, co automatycznie powoduje, że w trakcie naprawdę potężnych mrozów, może zamarzać. Nie dość zatem że nie pojedziemy, to dodatkowo możemy zniszczyć sobie silnik.

Warto pamiętać o tych kilku przesłankach, których przestrzeganie sprawi, iż nie będziemy posiadali żadnych problemów z naszym autem, bez kłopotów odpalimy je rano i bezpiecznie dojedziemy do pracy.

Stopka autorska: opony zimowe – http://oponymax.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz