Jak sprawdzić biuro podróży?

Planujesz wysłać swoje dziecko na kolonie letnią lub obóz młodzieżowy i zastanawiasz jak sprawdzić biuro podróży? Znalazłeś interesującą ofertę wyjazdu ale nie posiadasz informacji o touroperatorze. Pytałeś znajomych, czytałeś informacje na blogach, forach internetowych. Jakie dokumenty są ważne w przypadku organizatora letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży? Takie i inne informacje postaram się przybliżyć w dalszej części artykułu „jak sprawdzić biuro podróży”.

Reklama

biuro podróży

Po pierwsze każde biuro podróży organizujące kolonie, powinno posiadać wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych prowadzonych przez marszałka danego województwa.

Po drugie każde biuro podróży powinno posiadać gwarancję ubezpieczenia, które pokryją zwroty wpłat wniesionych przez klientów na wypadek nie wywiązania się biura podróży z umowy.

Po trzecie każda impreza dla dzieci i młodzieży powinna być zgłaszana do kuratoriów oświaty. Również obiekty powinny być zakwalifikowane przez kuratorium.

Po czwarte ważne jest aby organizator zatrudniał wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która będzie odpowiadała za bezpieczeństwo na kolonii lub obozie.

Przynależność do Polskiej Izby Turystyki nie jest już obowiązkowa i nie gwarantuje, że biura należące do tej organizacji są bardziej rzetelne od biur nie zapisanych do tego zrzeszenia.

Umowa z biurem podróży powinna zawierać dokładnie to samo co interesująca nas oferta. Powinny znajdować się w niej informacje co jest zawarte w cenie imprezy i za co dodatkowo będziemy musieli dopłacić.

Mam nadzieję, że powyższe informacje wystarczą Państwu do podjęcia decyzji o zakupie imprezy kolonii letnich i obozów młodzieżowych. Zapraszam wszystkich do odwiedzania działu turystyka oraz do kolejnych artykułów na temat wyjazdów wakacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Stopka autorska: kolonie – http://www.juwentur.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 3.7/10 (liczba ocen: 6)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Bezpieczeństwo przede wszystkim ! Uważam, że powinno się wybierać biura podróży które są już długo na rynku, np. Almatur. Im pewniejszy organizator tym większe szanse, że wypoczniemy w wakacje. I z nich wrócimy 😉

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz