Jak sprzedać mieszkanie przez ogłoszenia nieruchomości

Internet to obecnie najsilniejszy kanał sprzedaży nieruchomości. O ile jeszcze kilka lat tremu szukający mieszkania, czy domu na sprzedaż najchętniej zaglądali do gazet, tak teraz najpopularniejsze są ogłoszenia w Internecie. Umieszczenie anonsu o sprzedaży mieszkania wydaje się być banalne, jak jednak sprawić by to nasze ogłoszenia było najczęściej oglądane, a mieszkanie najszybciej znalazło kupca?

dom na sprzedażPo pierwsze dobry tytuł, który musi zawierać kilka istotnych informacji – czyli co sprzedajemy, jakich rozmiarów jest mieszkanie i przede wszystkim gdzie, ogłoszenie o tytule: sprzedam dom – to raczej marna informacja, dobry tytuł to np.: mieszkanie Wrocław centrum 60 mkw 3 pokoje. Osoby szukające mieszkania maja zwykle określone wymagania, do których należy lokalizacja, powierzchnia mieszkania i ilość pomieszczeń i tym kierują się podczas wyboru ogłoszeń.

Kolejną bardzo istotną kwestią są zdjęcia i przy tym temacie zatrzymam się na dłużej. Przeglądając ogłoszenia nieruchomości łatwo można zauważyć, ze niektóre nie posiadają zdjęć, takie oferty są od razu eliminowane przez zainteresowanych. Dlatego postaram się w kilku zdaniach wyjaśnić jak prezentować zdjęcia, na co zwrócić uwagę.

Zacznijmy od zdjęć nieruchomości z zewnątrz, te zdjęcia bardzo istotne są w przypadku sprzedaży domu. Na zdjęciu nie powinny znajdować się samochody, które odwracają uwagę, na zdjęciu powinien być tylko dom. Nie ród zdjęć w cieniu i uporządkuj przestrzeń przed domem. Podobna rzecz się ma z ogrodem, jeśli dom posiada ogród to należy się nim pochwalić. Na zdjęciu nie powinny znajdować się przedmioty, typu zabawki dzieci, sprzęt sportowy, pamiętajmy, aby nie pstrykać fotek z naszymi zwierzakami. Dobrze jest również skosić trawę – przystrzyżony trawnik to połowa zadbanego ogrodu.

Kiedy zdjęcia ogrodu i nieruchomości z zewnątrz są gotowe należy zająć się fotografowaniem wnętrza mieszkania. Nie bójmy się robić zdjęć w każdym pomieszczeniu, pamiętajmy o odsłonięciu zasłon, żaluzji – w pokojach ma być jasno. Schowaj wszelkie niepotrzebne rzeczy typu kosze naśmieci, kable, sprzęt do sprzątania itp. Takie rzeczy powodują, że zdjęcia wyglądają niechlujnie, nie fotografuj też luster – zawsze pojawi się w nich twoje odbicie.

Czasami mieszkanie nie sprzeda się od razu, ale jeśli ogłoszenie będzie zachęcające to nawet pomimo szalejącej kolejnej fazy kryzysu i kłopotów w strefie Euro znajdziemy zainteresowanych naszą nieruchomością, wszak reklama dźwignią handlu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz