Jak sprzedać mieszkanie?

Decydując się na sprzedaż mieszkania mamy do wyboru dwie opcje: możemy zrobić to samodzielnie lub skorzystać z pomocy pośrednika. Obie opcje mają wady i zalety, a podjęta decyzja może nam bardzo pomóc lub zaszkodzić.

Reklama

wieżowiecSprzedaż bez udziału pośrednika znacznie zmniejsza koszty. Jest to główny plus takiego wyboru. Pośrednicy pobierają bowiem opłaty zarówno od sprzedających jak i od kupujących, co znacznie obniża popyt na dana ofertę. Odrzucając pośrednictwo musimy sami zająć się sprzedażą naszej nieruchomości. W takim przypadku niezbędne jest stworzenie odpowiedniego ogłoszenia, które zachęci potencjalnych nabywców do zainteresowania się naszą ofertą. W dzisiejszych czasach sprawę promocji ułatwia internet, dzięki któremu – na różnych portalach i serwisach – możemy zachęcić do kupna posiadanej przez nasz nieruchomości. Oprócz internetu warto wykorzystać stare, sprawdzone sposoby zamieszczanie ogłoszeń na łamach prasy lub rozwieszanie ich w okolicy. Takie działanie wymaga od nas dużego nakładu czasu i energii,a także cierpliwości – nigdy nie wiadomo ile trzeba będzie czekać na pierwszego klienta.

Decydując się na pomoc pośrednika w sprzedaży mieszkania, jak wspomniano wcześniej, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Ponadto warto się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniej osoby do sprzedaży mieszkania. Powinniśmy zachować ostrożność i dokładnie sprawdzić kompetencję wybieranego pośrednika. Współpraca z nim pozwoli nam na spokój oraz spora oszczędność czasu. To właśnie pośrednik będzie bowiem szukał klientów, wystawiał ogłoszenia i informował o wszystkim potencjalnych nabywców. Sukces naszej sprzedaży zależy właśnie od niego.

Warto więc mając mieszkanie na sprzedaż rozważyć wszystkie za i przeciw skorzystania z pomocy pośrednika. To najlepsza opcja jeśli zależy nam na czasie i dysponujemy środkami na pokrycie kosztów z tym związanych. Dla osób oszczędnych i przedsiębiorczych ciekawym wyzwaniem będzie z kolei próba sprzedaży na własna rękę. Bez względu na podjętą decyzję warunkiem sukcesu powinna być korzystna sprzedaż.

Stopka autorska: sprzedaży mieszkania – http://www.verson.pl/mieszkania/wroclaw

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz