Jak postawić katalog stron?

Masz problem z założeniem katalogu stron internetowych? Nie wiesz od czego zacząć? Wystarczy, że zaznajomisz się z tym poradnikiem, a dowiesz się jak stworzyć katalog, gdzie szukać pomocy i jak opanować wszystkie związane z tym czynności.

Reklama

katalog stronWybierz hosting. Jeśli chcesz, aby jakość usług serwerowych stała na odpowiednio wysokim poziomie skorzystaj z płatnych rozwiązań. Doskwiera brak funduszy? Wystarczy kilkadziesiąt złotych rocznie na utrzymanie przyszłego katalogu, postaraj się wygospodarować te pieniądze, jeśli dalej masz problem – skorzystaj z bezpłatnych ofert hostingowych, z których z czasem mógłbyś przenieść swoją bazę danych. Wybieraj spośród sprawdzonych rozwiązań.

Wybierz adres, pod którym chcesz założyć katalog. Pamiętaj, aby był łatwy do zapamiętania, krótki i w miarę możliwości wykorzystywał krajową końcówkę .pl. To ważne, ponieważ część polskich użytkowników nadal darzy większym zaufaniem polskie domeny od chociażby funkcjonalnych (m.in. .com /.org /.net). Adres powinien być także powiązany tematycznie z samym katalogiem, co pozwoli Ci szybciej zbudować silną markę w Internecie.

Wybierz skrypt katalogu. Do wyboru masz jak zwykle płatne i darmowe rozwiązania. Różnią się naturalnie wsparciem technicznym, strukturą, przystępnością kodu, optymalizacją i wieloma innymi czynnikami. Wybór jest szeroki, bo od darmowych np. otwarty.pl mini, Arfoo, Freeglobes i Hurricane po płatne takie jak INDEXU czy jeden z najlepszych polskich skryptów SEOKatalog.

Zainstaluj katalog na serwerze, skorzystaj z panelu administracyjnego i skonfiguruj go do swoich potrzeb. W sieci znajdziesz wiele darmowych, gotowych do implementacji opraw graficznych, ale jeśli wymagasz unikalnej struktury i oprawy graficznej zleć projekt profesjonaliście.

Pracuj. Reklamuj swój katalog na forach tematycznych, blogach i platformach społecznościowych. Wykup miejsce reklamowe w podobnym projekcie i pokaż użytkownikom, że to Ty zapewniasz jedną z najlepszych usług dostępnych w sieci.

Stopka autorska: SEOKatalog – http://odporny.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.6/10 (liczba ocen: 9)


komentarze 2

 1. avatar

  Bardzo chciałem tu znaleźć jakieś informacje. Piszesz „poradnik”. Tylko, że to nie poradnik, bo mogę streścić Cię w jednym zdaniu: „chcesz założyć katalog- załóż katalog”. Nie pomogło.

  VN:F [1.9.18_1163]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 2. avatar

  z płatnych skryptów katalogu to również bardzo dobry jest Sinooke

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz