Jak stworzyć stronę www nie wydając ani jednej złotówki?

Wiele firm IT oraz specjalistów z branży informatycznej twierdzi że stworzenie ciekawej strony internetowej musi kosztować. Ja postaram się obalić ten mit, prezentując w poniższym artykule jak wykonać stronę www nie wydając, ani jednej złotówki.

Reklama

wwwTworzenie naszej darmowej strony internetowej musimy rozpocząć od znalezienia dobrego bezpłatnego hostingu, który będzie posiadał w opcji bazę danych MySQL, a przy tym nie będą wyświetlane na nim różnego typu reklamy. Najlepszą opcją na początek będzie hosting oferowany przez 000webhost.com, który oferuje również domeny internetowe. Dostępne adres stron posiadały będą  jednak dość orientalne końcówki comuv.com, jeśli chcemy mieć bardziej przyjazny adres możemy założyć konto na prv.pl lub yoyo.pl, które oferują bardziej przyjazne domeny, takie jak u2.pl, czy prv.pl.

Po skonfigurowaniu hostingu, możemy rozpocząć proces budowy strony www, do którego realizacji nie musimy znać skomplikowanych języków programowania. Wystarczy że ściągniemy gotowe oprogramowanie w postaci systemu CMS Joomla i zainstalujemy je na wcześniej skonfigurowanym serwerze. Proces instalacji jest banalnie prosty, ponieważ wystarczy wrzucić wszystkie pliki na uprzednio stworzony serwer ftp, podać dane dostępowe do bazy danych oraz dane zaplecza administracyjnego.

Po instalacji systemu pozostaje nam dodać odpowiednie pozycje w menu, stworzyć kategorie oraz treść strony, znaleźć i zainstalować szablon strony www. Tak przygotowany serwis możemy wzbogacić o odpowiednie funkcjonalności instalując różnego typu dodatki, które w dużej mierze są bezpłatne i bardzo proste w konfiguracji. Dodatki te mają spore możliwości i mogą zamienić prostą stronę www w rozbudowany serwis informacyjny, sklep internetowy, a nawet portal społecznościowy.

Możliwości CMS Joomla są ogromne, co można zaobserwować na podstawie setek tysięcy stron opartych na tym rozwiązaniu, które wyposażone w odpowiednie dodatki pełnią bardzo zróżnicowane funkcje. Dodatkowo system zarządzania treścią Joomla jest ciągle rozwijany, przez co cały czas mamy dostęp do najnowszych rozwiązań informatycznych, nie wydając przy tym ani jednej złotówki.

Jak widać zupełnie darmowe strony internetowe są możliwe do wykonania i to bez znajomości języków programowania, czy wydatków rzędu kilku tysięcy złotych na usługi agencji interaktywnych. Wystarczy tylko zainwestować swój wolny czas, który zaowocuje ciekawą stroną www za zero złotych.

Stopka autorska: strony www – http://webpiksel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz