Jak stylowo ozdobić wnętrze kuchni?

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu, a jeszcze więcej gdy kuchnię mamy połączoną z salonem.  Warto więc zadbać o odrobinę fantazji, dekoracji i ozdobnych przedmiotów by czuć się w kuchni komfortowo i  miło.

Reklama

Coraz częściej kuchnie projektowane są w nowoczesnym stylu. Gładkie, często błyszczące fronty, białe kolory lub wyraziste i mocno nasycone odcienie różu, zieleni i fioletu sprawiają wiele trudności przy doborze dodatków, akcentów i akcesoriów kuchennych.

Jeśli masz białą kuchnie wybieraj kolorowe dodatki!

Biała kuchnia potrzebuje ożywienia, wybierz więc kolor który pasuje Ci do reszty pokoju/mieszkania i wprowadź go do swojej kuchni w postaci kolorowych dodatków.  Świetnie z biała kuchnia i kolorowymi przedmiotami skomponuje się soczysta zieleń ziół, traw i kwiatów  – dlatego zadbaj także o roślinne dekoracje.

Jeśli masz kuchnię w mocno nasyconych kolorach – uspokój otoczenie!

Mocne kolory szafek kuchennych wymagają dużej rozwagi i dobrego smaku przy wyborze dodatków. W takiej sytuacji wybrać należy albo mocno kontrastowy kolor i kupować przedmioty dekoracyjne w takich barwach albo stonować otoczenie bardzo minimalistycznymi dodatkami.

Jakie akcesoria kuchenne kupować?

Dostępnych akcesoriów kuchennych na rynku jest cała masa. Są to produkty drewniane, ceramiczne, plastikowe a nawet silikonowe.  Najładniej w kuchni nowoczesnej prezentują się przedmioty wykonane z kolorowej ceramiki oraz z silikonu. Oba tworzywa mają bardzo wiele zalet takich jak: możliwość mycia w zmywarce, odporność na wysokie temperatury, możliwość podgrzewania produktów w piekarniku, mikrofalówce, łatwość w czyszczeniu i możliwość zamrażania. Ostatnio coraz modniejsze stają się silikonowe akcesoria kuchenne. Barwy silikonu już nie są tylko smutnymi, naturalnymi kolorami a przechodzą w barwy mocno nasyconych rażących kolorów, które świetnie komponują się z jednokolorowymi kuchniami.

Dodatki kosztują…

Obecnie na rynku jest wiele sklepów oferujących dodatki i akcesoria kuchenne. Są firmy zagraniczne, za których produkty zapłacimy nawet od 100 – 500zł np. za kolorowe deski do krojenia z indeksem. Jak więc nie przepłacać i które produkty wybierać? To wszystko zależy od użytkowania. Jeśli wiesz, że często pieczesz ciasta  w piekarniku, lubisz eksperymentować i  za każdym razem tworzyć coś nowego – pomyśl  o różnych wzorach i rozmiarach form, może w Twoim wypadku inwestycja w jedną porządną foremkę się nie opłaci? Jeśli jednak wiesz, że są produkty z których korzystasz stale, prawie każdego dnia – dobrze jest zainwestować w akcesoria  dobrych firm. Ale pamiętaj, że nie zawsze cena idzie z jakością i najlepiej przed zakupem sprawdzić czy istnieje możliwość ew. zwrotu towaru (w szczególności jeśli kupujesz produkty przez Internet).

Stopka autorska: http://sbart.pl/jak-stylowo-ozdobic-wnetrze-kuchni/rys2_akcesoria/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz