Jak szukać tanich ubezpieczeń?

ubezpieczenie samochoduKażdy z nas wcześniej czy później musi kupić jakieś ubezpieczenie, a tak naprawdę już chodząc do szkoły posiadamy określone ubezpieczenia, tylko że wtedy nie za bardzo zaprzątamy sobie głowę ich ceną, przecież płacą za nas rodzice. Niestety nadejdzie taki dzień że sami będziemy musieli poszukać i kupić ubezpieczenie. Zwykle tym pierwszym razem jest zakup samochodu, przecież każdy nastolatek o nim marzy. Jednak z chwilą stania się szczęśliwym posiadaczem wymarzonego auta musimy udać się do agenta ubezpieczeniowego aby kupić OC ,czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które to w Polsce jest obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych którzy chcą poruszać się po drogach publicznych.

Reklama

Bardzo często ma miejsce sytuacja gdy świeżo upieczony właściciel auta jest niemile zaskoczony u agenta ubezpieczeniowego ponieważ okazuje się że składka ubezpieczeniowa może przewyższyć koszt zakupu samochodu. Dzieje się tak z kilku powodów, ponieważ świeżo upieczony kierowca nie posiada żadnych zniżek, a czasem zaszalejemy i kupujemy samochód który ma dość dużą pojemność silnika, a to niestety też ma wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. Co wtedy zrobić aby zminimalizować koszt ubezpieczenia? Niestety, ale zbyt dużo sposobów nie ma żeby obniżyć wysokość ubezpieczenia. Najwięcej zyskamy gdy nasz samochód zarejestrujemy razem ze współwłaścicielem który posiada już dość duże zniżki, najlepiej maksymalne, czyli 60 procent.

Warto też porównać ceny ubezpieczenia OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych ponieważ może się okazać, że bardzo znacznie się różnią. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą porównywarek ubezpieczeniowych, dostępnych w internecie. Wystarczy w takiej porównywarce podać dane na temat samochodu, wysokość zniżek i otrzymamy porównanie cen ubezpieczeń w różnych Towarzystwach, bardzo często z możliwością zakupu konkretnej polisy online. Trzeba również pamiętać że ubezpieczenia sprzedawane za pośrednictwem takich porównywarek są bardzo często o wiele tańsze, niż ubezpieczenie zakupione u agenta ubezpieczeniowego. Wynika to z faktu że przy sprzedaży ubezpieczeń online odpadają koszty utrzymania biura, koszty wynagrodzenia pracowników itp. dlatego agencja ubezpieczeniowa sprzedająca w ten sposób polisy może zaoferować klientom niższe ceny.

Stopka autorska: ubezpieczenia – http://www.tanie-ubezpieczenie.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz