Jak uniknąc podatku belki?

Odkąd ustanowiono kilka lat temu podatek od zysków kapitałowych, czyli popularny „podatek Belki”, wielu polaków pragnących zainwestować swoje oszczędności ma spory dylemat, w jakim miejscu je ulokować, tak by nie płacić 19% podatku. Powszechne lokaty oraz fundusze inwestycyjne niestety nie chronią przed tą powinnością. A więc jak uniknąć podatku Belki?

Reklama

lokaty jednodniowe

Na szczęście w naszym kraju dostępnych jest coraz więcej produktów finansowych, które pozwalają uniknąć tego przykrego obowiązku. Produkty te, zwane „antybelkowymi”, są to głównie lokaty dzienne. Ustawa regulująca nowy podatek mówi, że podatek zostanie naliczony tylko gdy odsetki po naliczeniu przekroczą wartość 2,49 zł, w przeciwnym razie, podatek wynosi 0 zł, czyli nie ma obowiązku go płacić. Na tym właśnie bazują wszystkie produkty mające na celu uniknięcie podatku „Belki”. Dzięki odpowiedniej wysokości inwestycji oraz naliczaniu odsetek każdego dnia, zysk nigdy nie jest wyższy niż ustalona kwota, w związku z tym podatek jest omijany.

Podczas oszczędzania w taki sposób napotykamy na pewien problem. Suma jaką możemy ulokować jest w określony sposób ograniczona, w związku z tym jeśli chcielibyśmy ulokować większą ilość pieniędzy jesteśmy zmuszeni troszkę pokombinować. Na szczęście instytucje finansowe same dają nam gotowe rozwiązanie by uniknąć podatku Belki, zachęcając do zakładania więcej niż jednej tego typu lokat. W ten sposób na każdej z nich leży określona część naszych środków ale żadna nie daje zysków większych niż 2,49 zł.

Wybierając lokatę antybelkową, powinno się odwiedzić wszystkie banki i sprawdzić ich oferty. Nieraz bowiem oprocentowanie może istotnie się różnić. Można w tym celu wykorzystać również, liczne dostępne w sieci, witryny, które pomagają w porównaniu produktów bankowych. Jest to zdecydowanie najszybszy oraz najbardziej komfortowy sposób odnajdywania informacji.

Stopka autorska: lokaty dzienne – http://finanseos.pl/lokaty-z-dzienna-kapitalizacja-odsetek-lokaty-antybelkowe/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Teraz już nie jest tak łatwo znaleźć dobry produkt bez podatku Belki. Większość banków wycofała się z tego.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz