Jak upiększyć przydomowy ogród?

Wiosna jest czasem, kiedy przyroda budzi się na nowo, a nasz przydomowy ogród znów rozkwita różnokolorowymi kwiatami i zieleni się trawą. Jest to również najlepszy moment, by zastanowić się w jaki sposób sprawić, by nasz ogród stał się jeszcze piękniejszy. Poniżej prezentujemy kilka prostych i sprawdzonych sposobów, aby osiągnąć ten cel.

Reklama

Drewniana altana

koszenie trawyBardzo ciekawym pomysłem, który z pewnością umili nie jedno wakacyjne grillowanie ze znajomymi, jest postawienie w reprezentatywnej części ogrodu drewnianej altany lub innego rodzaju trwałego zadaszenia, pod którym możemy ustawić stół z krzesłami, a dodatkowo w razie niesprzyjającej pogody uchronić się przed jej skutkami. Altany i inne drewniane elementy ogrodowej „infrastruktury” możemy z łatwością zrobić sami poświęcając na to na przykład jeden weekend by cieszyć się urokami posiadania jej przez kolejne lata. Możliwe jest również zlecenie wykonania takiej budowli zewnętrznym firmom, jednak czy samodzielna praca nie dostarczy nam większej satysfakcji?

Murowany grill

Innym, równie ciekawym i użytecznym pomysłem na upiększenie ogrodu, jest wymurowanie lub zamówienie gotowego grilla ogrodowego, stojącego na przykład w pobliżu altany. Grille tego typu mają sporo dodatkowych zalet w porównaniu do zwykłych, lekkich grilli. Przede wszystkim są one na trwałe przytwierdzone do podłoża, co uniemożliwia ich przewrócenie przez wiatr lub nieuwagę osób przebywających w pobliżu, co z pewnością zabezpieczy nasze jedzenie przed kontaktem z podłożem. Poza tym jest on znacznie wygodniejszy, posiada solidny ruszt i komin odprowadzający dym, a bardzo często jest również połączony z małą wędzarnią, dzięki której wachlarz naszych możliwości kulinarnych gwałtownie wzrasta.

Niezależnie od tego, czy nasz ogród był dotychczas zaniedbywanym miejscem, na który nie mieliśmy czasu i pomysłów, to na powyższych przykładach udowodniliśmy, że minimalnym wkładem finansowym w jego wygląd możemy uczynić z niego piękne miejsce spotkań z rodziną i znajomymi, a z efektów naszej pracy cieszyć się będziemy latami.

Stopka autorska: altany – http://www.firmakora.pl/altany

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz