Jak urządzić kuchnię?

Zakładając, że nasza kuchnia jest duża i przestronna, zastanówmy się jak powinno wyglądać jej prawidłowe zagospodarowanie. W dawnych czasach kuchnia była zazwyczaj jedną z dwóch izb, gdzie niekiedy gospodarze wykonywali wszystkie prace domowe, jak również w niej spali. Dziś komfort życia poszedł tak daleko iż projektowanie wnętrz, jakimi są kuchnie wygląda zupełnie inaczej, a co najważniejsze nikt nie wstawia do niej łóżek oraz innych mebli nie związanych z funkcjami kuchennymi. W tradycyjnej kuchni znajdował się piec kaflowy, dziś jest to zwyczajna kuchenka, zaś do ogrzewania służą grzejniki, bądź rurki będące ogrzewaniem podłogowym.

Reklama

Wiele się zmieniło od zarania dziejów, projektowanie wnętrz przeszło nie jedną metamorfozę, a to dlatego że człowiek wciąż szuka wygód i coraz wyższego komfortu życia. Dziś w kuchni stoją standardowe meble kuchenne, gdzie dominują szafki wiszące, szuflady oraz stół, przy którym cała rodzina zajada smakowite posiłki, niekiedy stół znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu, jakim jest jadalnia, jeżeli oczywiście powierzchnia domu na to pozwala. Dziś każdej pani domu zależy, aby kuchnia była urządzona jak najbardziej ergonomicznie, czyli wygodnie, funkcjonalnie i komfortowo.

Jeżeli mamy do dyspozycji małe pomieszczenie z przeznaczeniem na kuchnię, warto bardzo rozmyślnie ją zaprojektować, aby nie było w niej ciasno i ciemno, dlatego zalecenia projektantów wnętrz są jednomyślne, na kuchnie wybierajmy pomieszczenia z oknem. Jeżeli zaś dysponujemy nieco większą powierzchnią, spokojnie możemy w niej dodatkowo ustawić pralkę, która nie mieści się w łazience oraz stół jadalniany, który miałby stać i zawadzać w salonie, a tutaj znajdzie idealne zastosowanie.

Jeżeli zaś chodzi o dobór kształtu i koloru przy projektowaniu wnętrz, jakim jest również kuchnia, całość projektu zależy od naszych osobistych upodobań, jednak pamiętajmy o podstawowych zasadach jakie panują na rynku dekoratorskim.

Stopka autorska: projektowanie wnętrz – http://hld.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz