Jak utrzymać dobrą formę bez siłowni?

Bez wątpienia obecnie panuje moda na zdrowy styl życia, na który składa się przede wszystkim racjonalna dieta oraz odpowiednia dawka aktywności fizycznej, najlepiej każdego dnia. Mnóstwo osób nie ma jednak ochoty na częste wizyty na siłowni i to z wielu powodów. Jednych nie stać jest na taki wydatek, inni muszą zbyt daleko dojeżdżać aby ćwiczyć w takich miejscach, ale jeszcze inni krępują się obecnością osób, które mogą je obserwować podczas wysiłku. Aby jednak utrzymać dobrą formę fizyczną wcale nie musimy korzystać z siłowni, wystarczy chcieć!

Reklama

Bądź aktywny na świeżym powietrzu

Kiedy pogoda dopisuje powinniśmy z niej oczywiście skorzystać i rozruszać nasze ciało na świeżym powietrzu. Możliwości jest całkiem sporo, dlatego każdy jest w stanie dobrać taką aktywność fizyczną, która będzie mu najbardziej odpowiadała.

Dla wielu osób oczywistym wyborem jest bieganie, w które angażuje się coraz większa liczba miłośników sportu. Aby biegać musimy tylko kupić wygodną parę butów, nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu czy instruktora. Co więcej, możemy to robić o każdej porze dnia czy nocy, sami lub z przyjaciółmi i w takim tempie jakie uznamy za odpowiednie.

Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się również nordic walking, który jest świetną alternatywą dla biegania. Szybkie spacery z kijkami wydają się być aktywnością mniej wysiłkową, ale jednocześnie angażują do pracy niemal wszystkie mięśnie w naszym ciele. Taki trening świetne wpływa zatem nie tylko na sprawność naszego ciała, ale również na pracę całego organizmu.

Osoby, które nie są przekonane do wymienionych wyżej aktywności, mogą postawić na nieco przyjemniejsze sporty. Dla jednych mogą być to dyscypliny zespołowe, takie jak siatkówka czy piłka nożna, ale dobrym treningiem może być też rekreacyjna jazda na rowerze. Najważniejsze przecież aby się ruszać!

Trening w domu

Mnóstwo osób decyduje się obecnie również na stworzenie swojej własnej mini siłowni w domu. Tak naprawdę kilka podstawowych sprzętów może wystarczyć aby pomóc nam w utrzymaniu dobrej formy. Bieżnia, rowerek stacjonarny czy ławeczka do podnoszenia ciężarów mogą w pełni spełnić nasze oczekiwania. Dla osób starszych przydatnym wyposażeniem mogą okazać się też drabinki gimnastyczne Juventas, z pomocą których można wykonać niezbyt skomplikowane ćwiczenia, odpowiednie niemalże dla każdego.

Jeśli jednak nie jesteśmy zainteresowani zakupem dodatkowego sprzętu do ćwiczeń, warto skorzystać z treningów dostępnych chociażby w Internecie. Wiele z nich zostało stworzonych dla kobiet, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów lub też popracować nad konkretną partią ciała czy po prostu polepszyć swoją kondycję.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz