Jak wybierać zespół na wesele?

W dzisiejszych czasach sam ślub to za mało. Kilka słów powiedzianych przed obliczem urzędnika lub księdza nie wystarczą, żeby pokazać światu jak ważne jest to wydarzenie. Potrzebne jest też zaprojektowane od a do z wesele. A podstawą udanej imprezy jest zespół. Jakie warunki musi spełnić?

Reklama

zespół muzycznyDobrana precyzyjnie suknia ślubna, przygotowana sala weselna i samochód taki, jakim nigdy wcześniej nie będzie można pojechać – to wszystko za mało. Żeby para młoda i goście bawili się tak jak należy, potrzebny jest zespół na wesele z prawdziwego zdarzenia. Niezależnie od tego, czy miejscem, w którym odbywa się wesele jest Poznań czy Piła. Taki, który spełnia przynajmniej trzy poniższe warunki.

1. Potrafią podkręcić atmosferę

Na każdej imprezie potrzebny jest ktoś, kto będzie umiał ją rozkręcić. To szczególnie ważne na weselu. Dlaczego? Ponieważ właśnie wtedy zabawa potrzebna jest jak nigdy indziej. Jednak żeby goście bawili się przez cały czas, lepiej zatrudnić profesjonalistę, który zabierze się do tego zgodnie z zasadami sztuki konferansjerskiej.

I tego właśnie trzeba wymagać od ludzi tworzących zespół na wesele. Poznań i inne miasta dają pod tym względem sporo możliwości. Kreatywności, umiejętności i wiedzy na tema zabawy. Konferansjerki na najwyższym poziomie. Bez niej szybko okaże się, że goście i para młoda muszą brać udział w żenujących zabawach, które mało kogo bawią.

2. Są w stanie zagrać wszystko

Niektóre zespoły weselne nastawione są przede wszystkim na jeden gatunek muzyki. O ile nie planujemy zabawy w stylu dziewiętnastowiecznej arystokracji, powinniśmy takich unikać. Przede wszystkim dlatego, że nigdy nie wiadomo, jaki nastrój pojawi się w czasie wesela. Poza tym ze względu na to, że taka sama muzyka może być monotonna i w pewnym momencie zwyczajnie się znudzić.

Trzeba przy tym uważać, ponieważ umiejętności zespołu mogą być bardzo różne. Dlatego dobrze jest sprawdzić zarówno wcześniejsze występy grupy jak i przetestować ich zdolności samodzielnie. Najlepiej też poprosić o referencje wcześniejszych klientów.

W tym miejscu ważna uwaga: wiele zespołów potrafi zagrać każdy kawałek, jednak jedynie w określonej, dyskotekowej stylistyce. To może się oczywiście sprawdzić, jednak jedynie w towarzystwie, które to lubi. Na wielu weselach taka muzyka traktowana jest jako bezalternatywna, jednak kto chce, żeby goście dobrze się bawili powinien wybrać bardziej zaawansowanych wykonawców.

3. Spisują umowę na piśmie

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że taki warunek ma małe znaczenie. A jednak umowa pisemna może znacznie ułatwić życie obu stronom ją podpisującym. Przede wszystkim da pewność zatrudnienia dla grupy z jednej strony i świadomość tego, że zespół na wesele trafi. To ostatnie jest szczególnie ważne, ponieważ przy dużym popycie może się zdarzyć, że grupa wybierze lepszą ofertę zostawiając dotychczasowych kontrahentów na lodzie.

W przypadku umowy pisemnej można też w miarę precyzyjnie określić czas, przez jaki zespół na wesele powinien grać, a także to, czym powinien się zajmować. Dobrze pamiętać o czasie pracy – tak, żeby nie okazało się, że w kluczowym momencie może wyjść z imprezy. Można to rozwiązać klauzulą przedłużającą czas pracy za dodatkowym wynagrodzeniem.

Stopka autorska: wesele Poznań

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz