Jak wybrać bezpieczne okna do swojego domu?

Złodzieje mogą dostać się do domu nie tylko przez drzwi, ale również przez okna. W związku z tym, aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa swojej rodziny i mienia, warto zdecydować się na wybranie wysokiej klasy okien, które uniemożliwiają dostanie się do domu nieproszonym gościom.

Reklama

Zarówno okna pionowe, jak i również okna dachowe można zakupić obecnie w wersjach bezpiecznych, w tym antywłamaniowych. Takie okna najczęściej wyposażone są w specjalne szyby oraz ramy i okucia, a także klamki, co powoduje, że sforsowanie ich nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Rodzaj i jakość oszklenia decydują głównie o termoizolacyjności okna, a także o tym, czy jest ono odporne na uszkodzenia. Aby zwiększyć trwałość przeszkleń, stosuje się specjalne szyby bezpieczne, w których zewnętrzna tafla szkła wykonana jest ze szkła hartowanego. Od strony wewnętrznej stosuje się z kolei dwie, a nawet trzy tafle szkła z warstwą żywicy lub folii. Ponadto zakupić można bezpieczne okna z szybami antywłamaniowymi. Cechują się zwiększoną odpornością na rozbicia i przebicia i mają podobną konstrukcję do szyb bezpiecznych, ale są jeszcze bardziej wytrzymałe.

Na bezpieczeństwo okien wpływają również zastosowane w nich okucia i ramy. Okna bezpieczne wyposażone są wobec tego w zabezpieczenia przeciwwyważeniowe i cechują się podwyższoną wytrzymałością ramy, dlatego też nie można ich podważyć. Niektóre okna wyposażane są także w ramy wzmocnione metalowymi profilami, dlatego też wyłamanie czy rozcięcie takiej ramy okiennej nie jest możliwe.

Dodatkowym plusem będzie zastosowanie specjalnych klamek z kluczami, które wyposażone są we wkładki przeciwrozwierceniowe, dlatego złodziej nie będzie mógł ich łatwo otworzyć. Stosuje się też trzpienie i zaczepy w kształcie grzybka, co powoduje, że łączą one ze sobą mocno skrzydło z ościeżnicą.

Zatem jeżeli chcesz zdecydować się na bezpieczne okna, pamiętaj o tym, by postawić na jakość. Warto zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać takie modele, które zagwarantują ochronę na najwyższym poziomie.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz