Jak wybrać dobrą działkę budowlaną?

Mówi się, że prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, posadzić drzewo oraz wybudować dom. Pierwsza czynność związana jest z posiadaniem rodziny i przekazaniem dziedzictwa. Później należy stworzyć otoczenie do spokojnego życia. Aby mogło dojść do zasadzenia drzewa i budowy domu, najpierw należy znaleźć odpowiednie miejsce do późniejszego zamieszkania. Dziś o tym jak znaleźć i wybrać swoją wymarzoną działkę budowlaną.

Reklama

działkaPo pierwsze, należy wybrać okolicę, w której chcielibyśmy zamieszkać. Warto poświęcić na to trochę czasu i odbyć kilka wycieczek po okolicy. Należy sprawdzić czy w okolicy nie ma nic co mogłoby później przeszkadzać lub stanowić zagrożenie. Trzeba sprawdzić odległość do najbliższego sklepu, przystanku komunikacji czy miejsca pracy, oraz czy połączenie z najważniejszymi dla nas punktami miasta nie będzie uciążliwe nawet w godzinach szczytu.

Po ustaleniu okolicy należy rozejrzeć się za ogłoszeniami sprzedaży działek. Warto zwrócić uwagę na ogłoszenia porozwieszane w okolicy. Można także poszukać ogłoszeń w Internecie, lub zgłosić się do biura nieruchomości. Przy poszukiwaniu należy zwrócić uwagę pod jakie inwestycje teren jest przeznaczony, czyli co może zostać tam wybudowane. Warto też zorientować się czy działka nie posiada żadnych ograniczeń budowlanych. Takie informacje uzyskać można z dokumentów urzędowych.

Duże znaczenie mają też warunki geologiczne. Należy sprawdzić czy działka nie znajduje się na terenie osuwiskowym, z wysokim poziomem wód gruntowych lub czy po prostu nie jest nierówna i będzie wymagała dużych wydatków na roboty ziemne.

Dobrze jeśli działka jest lekko nachylona na południe, wtedy dom będzie jasny oraz ogrzewany przez słońce. Działka powinna być osłonięta od strony północnej.

Przed zakupem działki powinno się także sprawdzić czy działka jest zbrojona i czy dojazd do działki jest możliwy. Jest to ważne zarówno ze względu na prowadzenie prac budowlanych jak i późniejszego mieszkania.

Jeśli po sprawdzeniu wszystkich opisanych wyżej warunków jesteśmy zdecydowani na kupno działki, należy udać się do notariusza i podpisać umowę.

Stopka autorska: działek – http://www.verson.pl/dzialki/wroclaw

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz