Jak wybrać dobre szkolenia z fizjoterapii?

Jesteś fizjoterapeutą, ukończyłeś studia i masz świadomość, że w wybranym przez Ciebie zawodzie nieustanne podnoszenie kwalifikacji i aktualizacja zdobytej wiedzy są rzeczą niezbędną. Rynek szkoleniowy jest jednak tak rozbudowany i różnorodny, że zaczynasz się gubić w gąszczu ofert. Co wybrać? Na które szkolenie się zdecydować? Oto krótki poradnik, który pomoże Ci podjąć słuszną decyzję.

Reklama

Organizator
Jeśli interesują Cię szkolenia z fizjoterapii, z pewnością rozpoczynasz poszukiwania od dowiedzenia się, które firmy szkoleniowe mają takie kursy w swojej ofercie. Jest ich niewątpliwie całkiem dużo. Warto wybrać organizatora, który nie specjalizuje się w realizacji szkoleń z wielu zakresów tematycznych. Jeśli firma proponuje kursy z zakresu fizjoterapii, ale i fotografii, rysunku, gotowania, wizażu i rachunkowości, raczej nie przykłada większej wagi do jakości oferowanych szkoleń i ukierunkowana jest głównie na zysk. Chcąc mieć pewność, że szkolenia z fizjoterapii, które wybierasz, są profesjonalnie przygotowane i naprawdę Cię czegoś nauczą, wybierz firmę specjalizującą się tylko w obszarze fizjoterapii i rehabilitacji. Następnie sprawdź, od jak dawna firma funkcjonuje na rynku, jakie na jej temat krążą opinie, jak różnorodna jest oferta, przeanalizuj też kilka wybranych harmonogramów szkoleń, by mieć ogólny zarys tego, jak wyglądają kursy organizowane przez tę firmę.

Kadra szkoląca
Równie ważna – jeśli nie ważniejsza – od samego organizatora jest kadra szkoląca. Sprawdź, kto prowadzi zajęcia na danym szkoleniu. W przypadku fizjoterapii najlepiej oczywiście, jeśli będą to znani i uznawani fizjoterapeuci, specjaliści z kraju i ze świata, posiadający odpowiednie certyfikaty i uprawnienia. Zwróć uwagę na to, by prowadzący pozostawał czynny zawodowo, najlepiej gdy prowadzi swój gabinet, a jednocześnie wykłada na uniwersytecie – masz wówczas pewność, że szkolenia z fizjoterapii prowadzone są przez osobę posiadającą aktualną wiedzę, którą stosuje w praktyce.

Tematyka
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest cel Twojego uczestnictwa w kursie. Sprawdź, jaki program mają wybrane przez Ciebie szkolenia: nie powinien być ani zbyt ogólny, ani zbyt szczegółowy. Ważne, by kurs składał się w głównej mierze z zajęć praktycznych –  teorię możesz przecież wyczytać w podręcznikach.

Cena
Cena szkolenia odgrywa ważną rolę – nie wybieraj szkoleń podejrzanie tanich! Jeśli kadra szkoląca jest imponująca, nie spodziewaj się, że kurs będzie niedrogi, ponieważ tacy prowadzący zwykle żądają wysokiego wynagrodzenia. Upewnij się, co obejmuje cena. Minimum, jakie powinno wliczać się w cenę podstawową, to oczywiście uczestnictwo w kursie oraz materiały szkoleniowe. Wiele firm szkolących oferuje także w ramach ceny przyrządy pomocne przy prowadzeniu terapii oraz poczęstunek – jeśli szkolenie trwa co najmniej 6 godzin.

Liczba uczestników
Generalnie, im mniej uczestników bierze udział w szkoleniu, tym lepiej, ponieważ prowadzący będzie mógł skupić się na indywidualnej pracy z każdym z nich. Zbyt duża grupa ludzi biorących udział w szkoleniach z fizjoterapii prowadzi do ogólnego chaosu, ćwiczenia praktyczne przeciągają się w nieskończoność, a zróżnicowany stopień wiedzy i umiejętności może skutecznie zawyżać lub zaniżać poziom samego kursu. Z drugiej strony – bardzo mała liczba uczestników (kilka osób) to większe ryzyko, że szkolenie nie odbędzie się, gdy ktoś zrezygnuje w ostatniej chwili.

Stopka autorska: szkolenia z fizjoterapii – http://www.tb-polska.pl/szkolenia/katalog.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz