Jak wybrać fotel biurowy

Wybór fotela biurowego to misja bardziej skomplikowana niż może się ludziom wydawać. Mnogość sposobów konstruowania, rodzajów, gabarytów czy użytych materiałów wprowadza w zakłopotanie nie jednego klienta. Często decydujemy się na fotele biurowe niskiej jakości albo najzwyczajniej niedostosowane do naszego ciała.

fotele biuroweNa wstępie, bardzo oczywista sprawa – wielkość fotela musi uwzględniać ilość przestrzeni, jaką masz w biurze. Dostępne są fotele biurowe zarówno masywne, potrzebujące niemało przestrzeni, jak i mniejsze, które zmieszczą się nawet w ciasnych pomieszczeniach (najmniejsze z nich nie mają nawet podłokietników).

Poza tym, dobierz fotel do swojego ciała. Gdy zasiadasz w fotelu najważniejsza jest wygoda. Jeśli jesteś wysoki, istotne będzie długie oparcie. Jeśli masz problemy z kręgosłupem, odpowiednie są fotele ze specjalnymi poduszkami bocznymi, które pozwolą utrzymać postawę w pionie. Jeżeli jesteś ciężki, koniecznie szukaj foteli opartych na solidnym stelażu z metalu.Istotnym czynnikiem jest też miękki, obfity zagłówek. Ale tych elementów jest więcej – chociażby użyty w fotelu mechanizm. Dwa najważniejsze rodzaje mechanizmów, to tilt i multiblock. Ten pierwszy umożliwia zablokowanie oparcia w pozycji pionowej albo odblokowanie swobodnego bujania się. Mechanizm multiblock umożliwia to samo, a dodatkowo opcję zablokowania oparcia w dowolnym przechyleniu.Zwróć też uwagę na to z czego fotel został wykonany – zarówno jeśli chodzi o rodzaj, jak i jakość materiału.

Najpierw o użytym tworzywie. Fotele biurowe wykonane z materiału są przyjemne w dotyku, ale trudno utrzymać je w czystości. Mikrosiatka jest bardzo łatwa w czyszczeniu, wytrzymała i przewiewna. Nie wszyscy jednak lubią ją w dotyku, a do tego nie jest tak elegancka, jak skóra czy materiał. Skóra (wszystko jedno – naturalna czy ekologiczna) zawsze prezentuje się stylowo. Oczywiście, bez wątpienia, naturalna jest wytrzymalsza.

Zwróćmy teraz uwagę na jakość wykonania. Przyjrzyj się fotelowi, zapytaj sprzedawcy, zbadaj jego konstrukcję.

Czy stelaż jest wytrzymały? Wbrew pozorom widać to na pierwszy rzut oka, nawet na zdjęciach. Z czego wykonane są podłokietniki? Z drewna i metalu są wytrzymalsze, plastikowe bardziej obciążone mogą zawieść. Czy kółka są gumowe czy plastikowe? Oczywiście lepiej wybrać gumowe – ciszej się kręcą i nie rysują powierzchni. Czy kółka da się łatwo wyciągnąć? Przyda się to, kiedy będzie trzeba je wymienić.

Polecam również dowiedzieć się więcej o sposobie połączenia elementów. Czy oparcie jest przymocowane tylko do siedziska, czy odrębnie też do podłokietników? Kiedy połączenie nie jest wystarczająco solidne, podczas opierania się, możemy złamać łączenie siedziska. Rolę odgrywa ilość śrub, użytych do połączenia elementów. Ma to wpływ na wytrzymałość fotela biurowego.

Stopka autorska: Fotele biurowe – http://www.eago.pl/index.php?k1,fotele-biurowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz