Jak wybrać konto firmowe?

Rozpoczynając działalność gospodarczą, każdy przedsiębiorca musi zadbać o wiele spraw formalnych, które wiążą się z rejestracją firmy. Zdobycie NIP-u, REGON-u, rejestracja w KRS – to tylko niektóre z przykładów niezbędnych czynności, których nikt za nas nie załatwi. Oczywiście, z pomocą przychodzi internet, który znacząco ułatwia życie. Internet pomaga również podczas kontaktu firmy z bankiem – na szczęście nie trzeba osobiście odwiedzać oddziału banku, wszystko można załatwić za pośrednictwem sieci.

Reklama

biznesNa co jednak uważać otwierając konto dla firmy przez internet? Na które opłaty trzeba zwrócić uwagę, aby nie dać się złapać na haczyk ukrytych kosztów? Po pierwsze konto firmowe powinno być prowadzone za darmo. Jest to możliwe szczególnie w przypadku kont bankowych online, dzięki którym niemal wszystkie sprawy załatwisz samemu, bez pośrednictwa bankiera. Po drugie zwróć uwagę na opłaty związane z przelewami zewnętrznymi, na rachunki w innych bankach. To prawdopodobnie z nich będziesz korzystać najczęściej. Niektóre banki dodatkowo promują samodzielne przelewanie pieniędzy przez klientów, wprowadzając bardzo wysokie opłaty za przelew w oddziale banku lub przez telefoniczną linię transakcyjną.

Ważną opłatą są również prowizje za przelewy do Urzędu Skarbowego i ZUS-u. W tym przypadku jednak tendencja jest coraz częściej taka, że instytucje finansowe dają przedsiębiorcom możliwość wykonywania tych przelewów bez żadnych kosztów. Wybierając najlepsze konto firmowe nie można również zapomnieć o wpłatach i wypłatach pieniędzy w oddziale – nie zawsze będziesz mógł skorzystać z bankomatów i wpłatomatów. W takiej sytuacji dobrze jest wiedzieć, ile zażyczy sobie bank za wydanie gotówki z kasy. W wyborze rachunku na pewno pomoże ranking kont firmowych, w którym porównasz najważniejsze opłaty i zdecydujesz, jaki rachunek będzie dla Ciebie najlepszy.

Co później, gdy już wybierzesz konto dla firmy? Otworzysz je za pośrednictwem internetu, we wniosku dostępnym na stronie danego banku. Będą Ci do tego potrzebne dane związane z działalnością, takie jak NIP, czy numer KRS. Potem, gdy już aktywujesz konto, staraj się ograniczać ponoszone wydatki. Nie wykonuj przelewów o oddziale, zaprzyjaźnij się ze swoim systemem bankowości internetowej. To pomoże Ci zachować więcej czasu i więcej pieniędzy dla siebie, a przede wszystkim na rozwój Twojego przedsiębiorstwa.

Stopka autorska: konto firmowe – http://kontofirmowe24.pl/konto-firmowe-ranking.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz