Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczy?

Kto z nas w wieku kilkunastu lat nie marzył o szybkiej wyprowadzce od rodziców. Niektórzy do tej pory (choć rodzina znacznie się już powiększyła) starają się o nowe mieszkanie i tani kredyt hipoteczny.

Reklama

wyprowadzka

Znalezienie nowego mieszkania lub budowa domu, jako sam proces powstawania budynku, nie jest chyba tak skomplikowane, jak samo poszukiwanie sposobu sfinansowania naszej inwestycji. Szczególnie dziś, w czasach ciężkiego kryzysu finansowego, na rynku trudno znaleźć naprawdę tani kredyt, którym moglibyśmy sfinansować naszą- nieraz trzydziestoletnią- inwestycję.

Jednakże przy odrobinie wytrwałości może uda nam się wyłowić z całego morza drogich ofert, tą najtańszą pożyczkę, która nie zrujnuje naszego domowego budżetu i pozwoli na sprawne funkcjonowanie naszego domu przez najbliższe kilkadziesiąt lat.

Gdzie szukać najtańszych kredytów hipotecznych?

W poszukiwaniach kredytów niewątpliwie pomocny może być internet. Niech jednak nie zmyli nas wygoda tego medium oraz setki ofert, przewijające się przed naszymi oczami w miarę odwiedzania coraz to nowszych stron internetowych.

Najtańsze kredyty znacznie łatwiej wynegocjować bezpośrednio z bankiem lub przy pomocy licencjonowanego doradcy finansowego. O ile drugie rozwiązanie wydaje się znacznie łatwiejsze, o tyle poszukiwanie kredytu hipotecznego na własną rękę może być korzystniejsze.

Placówki banków (nawet tych działających na zasadzie franczyzy) często umożliwiają swoim klientom negocjacje warunków umowy kredytowej. W ten sposób możemy znacznie obliżyć nie tylko oprocentowanie naszego kredytu mieszkaniowego, ale także wynegocjować lepszą prowizję lub obniżyć marże na naszej pożyczce.

Doradcy kredytowi – korzystać czy nie?

Korzystanie z usług doradców kredytowych stało się w Polsce popularne jeszcze na długo przed kryzysem finansowym w 2007 roku. Głównie za sprawą intensywnych kampanii reklamowych i dogodnych warunków współpracy z doradcami, wielu polaków skorzystało z ofert przedstawianych przez firmy doradcze.

Jednak po kilku latach zapał polaków opadł znacznie na wieść o tym, że sporą część kapitału wielu firm doradczych wykupiły same banki, by najzwyczajniej kontrolować oferty przedstawiane klientom przez doradców. Po tych doniesieniach prasowych, zaufanie kredytobiorców do firm doradczych znacznie spadła.

Jeśli miałabym doradzić swojemu klientowi, czy ma korzystać z usług firm pośredniczących, powiedziałabym, ze owszem. Pod jednym jednak warunkiem. Najtańszy kredyt wybierajmy na podstawie nie tylko opinii doradcy, ale także przy pomocy naszych znajomych oraz dzięki opiniom z for internetowych.

Stopka autorska: tani kredyt hipoteczny – http://kredyt-pro.pl/najtanszy-kredyt-hipoteczny-w-jakim-banku

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz