Jak wybrać najlepszą ofertę biura podróży?

Zbliżający się czas wakacyjnych wyjazdów, to dla wielu z nas czas poszukiwań najlepszej oferty turystycznej w biurach podróży. Na wiecznych spóźnialskich czekają jak zawsze liczne pokusy w postaci ofert Last minute, które często kuszą ceną oraz atrakcjami. Jednak nie zawsze oferty te jeszcze w trakcie trwania wakacji okazują się być trafnym wyborem. Dlatego też, aby uniknąć niepotrzebnego stresu oraz zepsucia urlopowego czasu należy dokładnie przemyśleć wybór wycieczki oraz sprawdzić biuro podróży.

Reklama

wakacjePierwszym naszym krokiem w celu sprawdzenia biura podróży jest kontakt z Departamentem Ministerstwa Gospodarki i Turystyki lub też wydziałem turystyki w urzędzie wojewódzkim, gdzie możemy sprawdzić czy wybrane biuro podróży działa w pełni legalnie oraz czy należy do Polskiej Izbie Turystyki lub którejś z regionalnych izb turystyki. Jeśli biuro podróży nie należy do żadnej z powyższej organizacji lepiej unikać podpisywania umów z taki podmiotem, ponieważ nie ma on żadnego zabezpieczenia oraz gwarancji, jakie zapewnia w przypadku problemów z wykupionymi wycieczkami Polska Izba Turystyki.

Jeśli sprawdzone przez na biuro podróży ma solidne referencje możemy przystąpić do kolejnego kroku wyboru wycieczki, czyli sprawdzenia umowy jaką będziemy zmuszeni podpisać w przypadku zdecydowania się na wyjazd z danym biurem podróży. W przypadku umów należy zwrócić uwagę przede wszystkim, czy nasza wycieczka będzie ubezpieczona zarówno w przypadku bankructwa biura, co często się ostatnio zdarza, jak i niezgodności oferty z zastanym w miejscu pobytu stanem. Jeśli takiego zapisu brak, powinniśmy się zwrócić z prośbą do biura podróży o jego umieszczenie w umowie, która dodatkowo powinna bardzo dokładnie określać:

  • warunki pobytu
  • czas wakacji
  • miejsca wylotów i przylotów
  • dodatkowe atrakcje
  • standard wyżywienia

oraz inne kwestie, które mogą mieć wpływ na nasze zadowolenie z pobytu na zagranicznych wakacjach lub też jego brak. Ostatnią kwestią na jaką musimy zwrócić uwagę jest sama oferta, czyli równowaga między ceną, a atrakcjami i kierunkiem wakacji. Jeśli cena będzie nieadekwatnie niska w porównaniu do tego co zapowiada biuro podróży musimy uważnie przyjrzeć się jej szczegółom, ponieważ musimy pamiętać, iż żaden touroperator nie będzie dokładał do interesu, a gdzieś w ofercie musi być jakiś haczyk w postaci braku posiłków, dodatkowo płatnych biletów do ciekawych miejsc.

Jeśli zadbamy o to by sprawdzić dokładnie biuro podróży oraz jego ofertę i umowę, możemy być pewni, iż nasze wakacje będą przygodą naszego życia.

Stopka autorska: biuro podróży – http://www.halowakacje.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz