Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Polacy coraz chętniej i częściej sięgają po rachunki oszczędnościowo rozliczeniowe, świadczą o tym najnowsze badania rynku, do półrocza tego roku w Polsce zostało otworzonych o 22% więcej kont, niż do czerwca roku ubiegłego. Mimo kryzysu na rynkach światowych u nas bankowość elektroniczna kwitnie,  a to dlaczego? Myślę, wpływ na to, mają przede wszystkim intensywne kampanie reklamowe, prowadzone przez Banki oraz rosnąca świadomość narodowa.

Reklama

skarbonka

Do rzeczy, jak wybrać najkorzystniejsze i darmowe konto bankowe, odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb, skoro ofert kont jest tak wiele? Obecnie sporo banków nie pobiera miesięcznych opłat za prowadzenie konta, więc niech to będzie pierwsze kryterium (ponieważ chcemy, by nasze konto było całkowicie darmowe, a jest to możliwe), kolejnym jest miesięczna opłata za kartę do konta, warto jest zwrócić uwagę, żeby konto nie generowało kosztów stałych, czyli takich które musimy ponieść, nawet jeśli wogule nie korzystamy z konta. Teraz już gdy nasze konto osobiste nie ma żadnych kosztów stałych, powinniśmy się zastanowić w jakim celu będziemy używali konta, na przykład jeżeli mamy zamiar robić dużo przelewów, to wybierzmy konto, gdzie ta opcja jest darmowa, a z kolei gdy zamierzamy często wybierać pieniądze z bankomatu, wybierzmy bank który nie pobiera prowizji za wypłaty.

Nie ma aktualnie konta które jest darmowe w 100% , możemy jednak w taki sposób wybrać konto, by opcje z których będziemy korzystać były darmowe, a w rezultacie koszt jaki poniesiemy za konto również wynosił zero.

Mam nadzieje, że wskazówki tu zawarte były przydatne i zapraszam na stronę Bankowe-konto.pl, na której również znajdują się moje teksty.

Stopka autorska: darmowe konto – http://bankowe-konto.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz