Jak wybrać najlepsze mieszkanie?

Zakup mieszkania to zawsze trudna decyzja, której skutki będą odczuwalne przez wiele lat. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się bardzo długo zanim nabędzie konkretne mieszkanie. Zanim zaczniemy oglądać wybrane mieszkania powinniśmy się zastanowić, jakie są nasze potrzeby oraz możliwości. Jeśli chodzi o możliwości to tu decydująca jest cena oraz nasza zdolność kredytowa. Jest sprawą oczywistą, że ktoś kto ma ograniczone możliwości finansowe nie będzie oglądał mieszkań w luksusowych apartamentowcach, tylko skupi się na mieszkaniach w segmencie popularnym.

Reklama

blokiNiezmiernie ważne jest, aby przed zakupem mieszkania określić czy szukamy lokalu na rynku pierwotnym czy wtórnym. Zdecydowana większość młodych osób wybiera lokale z rynku pierwotnego, które mają wiele zalet. Są jednak i takie osoby, które stawiają na rynek wtórny, gdyż zależy im np. na zakupie mieszkania niewymagającego dodatkowych wkładów na remont i wyposażenie.

Istotnym czynnikiem zawsze jest także lokalizacja. Warto wybierać ją uwzględniając bliskość miejsca pracy oraz najbardziej potrzebnych placówek takich jak: przychodnie, banki, sklepy. Jeżeli ktoś chce mieć ciszę i spokój to wówczas wybierze mieszkanie w pobliżu terenów rekreacyjnych lub parku, albo dom na osiedlu gdzie jest dużo zieleni. Dobrym wyborem dla takiej osoby będzie mieszkanie lub dom na peryferiach. Ktoś inny z kolei woli mieszkać w centrum miasta, bo chce mieć dobry dostęp komunikacyjny do miejsca pracy, dużych sklepów czy centrów handlowych. Warto zaznaczyć, że nieruchomość na obrzeżach miasta jest często o wiele tańsza niż mieszkanie w centrum.

W nowo kupionym mieszkaniu chcemy mieszkać przede wszystkim wygodnie, dlatego też zwracamy uwagę na metraż, rozkład pomieszczeń oraz nakierowanie okien względem stron świata. Plusem zakupu mieszkań od dewelopera jest fakt, że bardzo często jeszcze przed wprowadzeniem można poprosić o dokonanie zmian w rozkładzie pomieszczeń i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb.

Wybierając mieszkanie należy także zwrócić uwagę czy jest tam balkon, piwnica i garaż. Coraz częściej można obecnie spotkać mieszkania bez komórek lokatorskich. Takich lokali powinny unikać przede wszystkim osoby decydujące się na zakup małego mieszkania, gdyż w takim lokalu są ograniczone możliwości składowania na co dzień przedmiotów niepotrzebnych.

Dla części klientów duże znaczenie ma także fakt, kto prowadzi sprzedaż mieszkań. Niektórzy czują się najbezpieczniej kupując nowe mieszkanie od znanego w okolicy dewelopera. Ale mieszkania można także nabywać w inny sposób. Może to być zakup od osoby prywatnej na rynku wtórnym, zakup z pośrednictwem agencji nieruchomości, czy też zakup od spółdzielni w drodze przetargu.

Stopka autorska: sprzedaż mieszkań – http://www.epd.net.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz