Jak wybrać odpowiedni drapak dla kota?

Każdy właściciel kota prędzej czy później spotka się z tym, że jego kot będzie sobie ostrzył pazury na tapicerce foteli lub krzeseł. Wizja spustoszenia jaką może dokonać swoimi pazurkami kot spędza sen z powiek niejednej osobie, która ma lub chce przygarnąć do swojego domu kociaka.

Reklama

drapak dla kotów
W 90% przypadków udaje się problem niszczenia mebli przez koty wyeliminować poprzez zakup kotu specjalnego drapaka, na którym będzie mógł ostrzyć sobie pazury. Rodzajów drapaków dostępnych na rynku jest bardzo dużo dlatego warto się przed zakupem zastanowić jaką konkretnie rolę będzie miał on spełniać. Jeżeli interesuje nas jedynie drapak to w zupełności wystarczy zakupić drapak składający się podstawy, która będzie obita jakimś delikatnym materiałem do której przymocowany będzie około metrowej długości papierowy słupek owinięty linką sizalową. Taki rodzaj drapaka doskonale się sprawdzi jako „ostrzałka do pazurów”.

Jednak warto się zastanowić czy nie lepiej będzie dołożyć parę złotych i zakupić bardziej rozbudowany drapak dla kota, który będzie dodatkowo spełniał rolę miejsca zabawy oraz legowiska dla kota. Takie drapaki zazwyczaj mają wygląd drzewka dla kota. Mają regulowaną wysokość, która waha się od 240 do 270 centymetrów, co pozwala na umocowanie drapaka do sufitu. Przykładem takiego drapaka jest choćby drapak Zeus, który posiada oprócz słupków sizalowych kilka platform oraz jamę dla kota, która może mu posłużyć za miejsce do spania i zabawy.

Tak więc dokonując zakupu drapaka dla kotów warto zastanowić się jaką rolę ma on spełniać, by później nie żałować, że zakupiony drapak ma za małą funkcjonalność.

Stopka autorska: drapak dla kota – http://drapakdlakota.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz