Perfumy męskie – jak wybrać odpowiedni zapach?

Dobór odpowiedniego zapachu do okazji, nie jest wcale takim prostym zadaniem. Szczególnie ciężko mają panowie. Perfumy męskie to tak szerokie pojęcie, że można się w nim łatwo zgubić. Dlatego bardzo często zdarza się, że nasz perfum nie jest najlepiej dobrany. Co brać pod uwagę podczas zakupów?

Reklama

perfumy męskieRóżne zapachy są na różne okazje. Wchodząc do perfumerii znajdziemy mnóstwo stref, w których półki uginają się pod ciężarem flakonów. Oczywiście od razu mijamy dział ‘perfumy damskie’ i udajemy się do tego dla panów. Tam również nie jest łatwo, gdyż perfumy męskie dzielą się na wiele podkategorii zapachowych. Warto więc zastanowić się, kiedy najczęściej będziemy używać danego zapachu. Jeżeli wieczorami, to warto wybrać elegancką woń. Jednak jeśli jesteśmy młodą i aktywna osobą, a zapachu używamy na co dzień, to lepiej zakupić perfum lekki, o sportowej charakterystyce. Nie jest to proste, szczególnie gdy przyjrzymy się ogromnej ilości pozycji, które mogą odpowiadać naszym potrzebom.

Poza dobraniem zapachu, należy pamiętać o prawidłowym jego stosowaniu. O ile panie i ich damskie perfumy są zazwyczaj doskonale zgrane, to panowie mogą mieć z tym problem. Średnio eleganckim zachowaniem jest wylanie na siebie całej butli perfum. Lepiej, aby nasz zapach nie był dominującą wonią na przyjęciu. Podobne zalecenie ma zastosowanie, kiedy pokazujemy się w towarzystwie z naszą partnerką. To jej damskie perfumy mają być wyczuwalne, a panowie powinni skorzystać ze swego zapachu z dużą dyskrecją.

Stopka autorska: Perfumy męskie – http://tagomago.pl/katalog/8/Dla-mezczyzn/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz