Jak wybrać idealny prezent świąteczny dla dziecka?

Media nie bombardują nas jeszcze co prawda świątecznymi reklamami, a i sklepy, w których zazwyczaj robimy zakupy, nie przypominają nam na każdym kroku o tym, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W telewizji nie widać jeszcze reklamy Coca-Coli, która od lat symbolizuje nam zbliżającą się wielkimi krokami choinkę.

Czasu jednak nie da się oszukać, a ponieważ jesienią upływa on wyjątkowo szybko, warto zastanowić się nad tym, czy nie nadszedł już moment, w którym powinniśmy zacząć zastanawiać się nad pomysłami na świąteczne prezenty dla dzieci. Nie zaszkodzi, jeśli pomyślimy o nich z pewnym wyprzedzeniem, dopasowanie upominków do potrzeb i oczekiwań maluchów nie jest bowiem wcale tak łatwym zadaniem, jak początkowo mogłoby się to nam wydawać.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakim wieku znajduje się dziecko, które chcemy obdarować, wiek ułatwi nam bowiem znalezienie idealnego upominku. Świąteczny prezent dla bardzo małego dziecka, podobnie jak prezent na roczek lub na chrzciny, nie musi być wyszukany, dziecko cieszy się bowiem przede wszystkim z tego, że otrzymało nową zabawkę i nie potrafi jeszcze oszacować jej wartości. Zawsze zaleca się jednak zadbanie o to, aby upominek charakteryzował się maksymalnie wysoką jakością, wyobraźnia małych dzieci nie zna bowiem niemal żadnych ograniczeń, a prezent niskiej klasy może wyrządzić im fizyczną krzywdę.

 Domek Dla Lalek (projektant: Kreatywna Pani Maszynka)Nieco bardziej skomplikowany jest wybór świątecznego prezentu dla kilkulatka, prezent dla dziecka powinien bowiem odpowiadać jego zainteresowaniom. Jeśli dobrze znamy malucha, z pewnością będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, czy dziecko woli rysować, czy tez bawić się klockami, jeśli jednak trudno jest nam dokonać właściwej oceny, nie zaszkodzi, jeśli skonsultujemy się z jego rodzicami. 2 czy 3-latek z pewnością ucieszy się z ciastoliny, oczywiście w komplecie ze sprzętem do jej wycinania i tworzenia różnych ciekawych wzorów. Dziewczynkę szczególnie powinien ucieszyć domek dla lalek – niezależnie od tego, czy będzie on ręcznie robiony, czy kupiony wraz z lalkami Barbie.

Notatnik w stylu retro (projektant: papirell)Konsultacja ta jest wskazana również wówczas, gdy przedmiotem naszego zainteresowania jest prezent dla nastolatka. Brak wyczucia może zapewnić nam niechęć młodego człowieka, jeśli więc nie jesteśmy pewni, czy nasz pomysł na upominek jest dobry, konsultacja z samym zainteresowanym lub jego najbliższymi jest bardziej niż wskazana. Młode dziewczęta powinny być zadowolone chociażby z pamiętnika (jak na zdjęciu) czy kalendarzyka kieszonkowego na nowy rok.

Fotografie załączone do materiału pochodzą ze strony www.decobazaar.com/prezenty-na-swieta.html.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz