Jak wybrać przedszkole dla dziecka?

Wielu rodziców zadaje sobie to trudne pytanie. Ponieważ od 2011 roku zmieniły się zapisy ustawy regulującej zwrot kosztów dla przedszkoli publicznych przez Państwo, prywatne przedszkola cieszą się coraz większą popularnością. Rodzice stają przed dylematem jaki typ placówki będzie dla nich, a przede wszystkim dla ich dzieci, najbardziej odpowiedni.

Reklama

przedszkolakOpłaty, składki, wycieczki…

Czyli ile może kosztować przedszkole? Samo czesne to nie jedyny koszt jaki będziemy ponosić. W przedszkolach często stołówka płatna jest osobno. Smaczne i zdrowe posiłki zazwyczaj nie są tanie i nawet biorąc pod uwagę ich abonamentowość, to koszt nadal może wynieść nawet 150-200zł miesięcznie. Dlatego zawsze przy sprawdzaniu oferty danego przedszkola pytajmy jaki jest koszt sumaryczny.

Dobre przedszkole dba o dzieci i powinno stale organizować im zajęcia dodatkowe. Często takie lekcje pomagają dzieciom odkryć nigdy wcześniej nie zauważone przez rodziców talenty. Zajęcia z tańca, rytmika, malarstwo – są na porządku dziennym, jednak niektóre prywatne przedszkola wychodzą krok dalej i organizują dla dzieci kursy językowe lub zajęcia z aikido.

Jeśli nasza pociecha ma wyjść wraz z innymi dziećmi do teatru to zazwyczaj musimy zapłacić za to z własnej kieszeni.

Obsługa i standard przedszkola

Każdy rodzić chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Przed wyborem przedszkola 2 razy sprawdź jaki ma standard. Często nowoczesne budynki w których zazwyczaj mieszczą się prywatne przedszkola z zewnątrz są piękne, natomiast wewnątrz fuszerka może wyglądać dobrze, ale np. powodować wychodzenie niebezpiecznej dla dzieci.

Warto też zwrócić uwagę na obsługę przedszkola, na to jak przedszkolanki zwracają się do dzieci. Często w przedszkolach organizowane są dni otwarte, warto wtedy wybrać się do odwiedzenia interesujących nas placówek i zobaczenia jak wygląda w nich dzień przedszkolaka.

W internecie znajdziesz wszystko

Gdzie szukać opinii, wypowiedzi rodziców? W dobie internetu wystarczy otworzyć wyszukiwarkę i przeglądnąć zasoby sieci. Z pewnością znajdziesz opinie rodziców – jeśli przeważać będą głosy negatywne lub wśród dobrych opinii pojawią się pojedyncze, ale skrajnie niepokojące, włącz sobie czerwone światło i dobrze się zastanów zanim wybierzesz to miejsce dla swojej pociechy.

Stopka autorska: prywatne przedszkola – http://ekoskrzat.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Obecnie przedszkola prywatne różnią się od publicznych wyłącznie ceną. Zajęcia dodatkowe są w takich samych cenach , a ich wartość dorównuje tej w przedszkolu publicznym. Dobry dyrektor przedszkola organizuje dla dzieci teatrzyki , wycieczki a dla rodziców pikniki , spotkania , uroczystości przedszkolne.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz