Jak wybrać serwer www?

Szukasz serwera WWW i nie wiesz, jak go wybrać i czym się kierować? Nie będę pisać, że jest to bułka z masłem, ponieważ wielość firm, które zajęły się usługami hostingowymi i maja w ofercie dzierżawę lub wynajem serwera www jest ogromna.

Reklama

serwerFirmy prześcigają się w cenach, limitach, parametrach, akcjach promocyjnych, Jest to dla nich trudny rynek. Serwery są obecnie bardziej dostępne niż było to kiedyś. Wiele firm je oferuje.

No więc, jak zacząć?

Trzeba zatem przyjrzeć się i zrobić małą analizę porównawczą w połączeniu z naszymi wymaganiami co do serwera www. Jeżeli się przyjrzymy ofertom, serwery www to jest tak szeroki wybór, że niejednemu odeszłyby chęci do wszelakich porównań. A niestety trzeba to zrobić. Trzeba zadać sobie pytanie, co dla mnie jest najważniejsze w tej usłudze i do czego będzie mi służył serwer www.

Czy zależy mi na jak najniższej cenie?

A może na jak najwyższej jakości i cena nie gra roli? Czy ma dla mnie znaczenie lokalizacja serwerowni, w której znajdują się serwery www? Chcę, żeby mój serwer www był zlokalizowany w Polsce czy za granicą? A może zależy mi na jak najszybszej obsłudze mojego zapytania technicznego przez biuro obsługi klienta lub administratora? Jeżeli znamy już odpowiedzi na te pytania, możemy przystąpić do analizy ofert z serwerami www. Taka oferta jest zazwyczaj udostępniona na stronie Internetowej firmy.

Także zazwyczaj znajdziemy tam porównanie z serwerami www, które są dostępne w ramach danej firmy. Popatrzmy na wielkość pakietów hostingowych oraz jakie parametry maja serwery www. Przyjrzyjmy się oferowanej powierzchni, transferowi, obciążeniu, licznie kont ftp, liczbie skrzynek pocztowych.

Mam nadzieję, że powyższe rady, ułatwią Wam wybór. Serwer www musi spełniać, wszystko to, na czym nam najbardziej zależy. A więc…do dzieła!

Stopka autorska: serwery www – http://www.hoste.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz