Jak wyglądać szczuplej w 5 krótkich krokach

Każdy chce wyglądać dobrze. Niektórzy mają jednak z tym problem: uważają, że są za obszerni. Na to są jednak metody. Oto pięć z nich.

Reklama

kobietaWiele kobiet jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Nawet te, które w rzeczywistości są chude, postrzegają się jako grube. Zamiast dyskutować o czymś, o czym nie da się dyskutować, lepiej poszukać konstruktywnego rozwiązania problemu. Rozwiązaniem może być właściwy dobór ubrania. Bielizna wyszczuplająca, ciemne spodnie, seksowne bluzki: od czego zacząć?

Bielizna wyszczuplająca

To rzecz, o której należy pomyśleć w pierwszej kolejności. Bielizna wyszczuplająca pozwala skorygować niedoskonałości figury w sposób, którego nie widać na zewnątrz. Pomaga wygładzić ciało i uwypuklić te elementy, które powinny być uwypuklone.

Co więcej, bielizna wyszczuplająca minimalizuje efekty celulitu oraz opadających pośladków. Trzeba jednak uważać. Nawet, jeśli coś wygląda w niej na mniejsze, nie należy od razu rzucać się na obcisłe stroje. Bielizna wyszczuplająca wspiera, ale nie rozwiązuje wszystkich problemów. Przykład? Tam, gdzie się kończy, może pojawić się fałdka. I co wtedy?

Szerokie spodnie

Kolejną opcją, którą warto rozważyć są szerokie spodnie. A w zasadzie spodnie z szerokimi nogawkami. W przeciwieństwie do tych standardowych, takie spodnie nie opinają się na nogach. Dzięki temu uniknąć można wrażenia za ciasnych portek.

Co więcej, szerokie spodnie odciągają uwagę od za dużego brzucha. Jeśli tworzą prostą kolumnę o mniej więcej równych bokach nie akcentują różnicy w szerokości poszczególnych części ciała. W przeciwieństwie do nich obcisłe spodnie wyglądają na mniejsze, przez co wszystko, co wyżej, wydaje się większe.

Zwrócić uwagę na biust

Zwiększona objętość ciała idzie często w parze z większym biustem. Dlaczego tego nie wykorzystać? Zamiast zwracać uwagę na brzuch, lepiej przyciągnąć wzrok do tego, co warto pokazać. Należy więc zakładać nieco bardziej wycięte u góry bluzki, takie z większym dekoltem.

A do tego jakieś ozdoby lub naszyjnik, który jeszcze bardziej skupi wzrok na górnej części ciała. Wszystko, co niżej przejdzie niedostrzeżone. A przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

Ciemne kolory

Żeby uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto pomyśleć o ciemnych ubraniach. Takie barwy najlepiej sprawdzą się w przypadku spodni. Dlaczego? Ponieważ w naturalny sposób wyszczuplają sylwetkę i sprawiają, że wydaje się cieńsza w pasie. I nie tylko to.

Ciemne spodnie pasują do wszystkich niemal kolorów. A to oznacza, że można zakładać na górę bluzki w dowolnych barwach. Więcej możliwości to więcej urozmaicenia w wyglądzie. Co też się przecież liczy.

Bez wytarć

Tym, czego należy unikać, są dżinsy z wytarciami lub wyblaknięciami. Być może są modne, to fakt, ale jednocześnie wyglądają nie najlepiej na kimś, kto ma problem z obszernością. Dlatego lepiej zostawić je w szafie.

Tym bardziej, że zwracają uwagę na te elementy ciała, od których uwagę przez cały czas trzeba odwracać. I nie pomoże bielizna wyszczuplająca. Takich spodni trzeba się po prostu pozbyć.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz