Jak umiejętnie wyposażyć profesjonalną siłownie?

Fitness kluby i siłownie to miejsca, które cieszą się wielką popularnością we współczesnym świecie. Wiele osób decyduje się na to, by zadbać o swoją sylwetkę oraz popracować nad kondycją. Popyt na usługi, jakie oferuje siłownia sprawia, że powstaje ich coraz więcej szczególnie w dużych miastach. Pojawia się jednak kwestia dobrego wyposażenia siłowni, gdyż tylko dzięki temu będzie ona miejscem wartym odwiedzania.

Reklama

Najnowszy sprzęt i odpowiednia jego ilość zagwarantuje nam, że będziemy mogli kompleksowo zadbać o swoją sylwetkę. Jest bardzo wiele różnorakich sprzętów, które mogą się znaleźć w profesjonalnej siłowni. Producenci stale udoskonalają swoją ofertę, by każda siłownia dawała ćwiczącym jeszcze więcej możliwości. Wśród najbardziej popularnych sprzętów wyposażenia klubu fitne znajdują się takie maszyny jak bieżnie, orbiterki, steppery, rowerki treningowe, atlasy, drążki, wyciągi. Każdy ten sprzęt można scharakteryzować w kilku słowach pokazując do jakich ćwiczeń najlepiej się nadaje. Dobrze wyposażona siłownia ma przynajmniej po jednej sztuce wyżej wymienionego sprzętu. Bieżnia to jedna z najpopularniejszych maszyn. Zazwyczaj znajduje się przynajmniej kilka jej sztuk w każdej siłowni. Delikatny trucht czy też szybki bieg to doskonały trening, którego podejmuje się praktycznie każda osoba, która odwiedza siłownię czy fitness klub. Dlatego bieżnia dobrej jakości z regulacją szybkości jest sprzętem niezbędnym w każdej siłowni. Warto zwrócić tutaj uwagę także na licencję zamawianych urządzeń. Dla małych osiedlowych siłowni spokojnie wystarczą sprzęty z licencją „light commercial”. Ich ceny są dużo niższe a swoją jakością nie odbiegają wiele od urządzeń z pełną licencją do użytkowania komercyjnego.

zdjęcie klubu fitness

Orbitrek jest bardziej rozbudowanym urządzeniem i pomaga również w pracy rąk. Natomiast stepper sam w sobie gwarantuje nam jedynie marsz, który kształtuje mięśnie ud, pośladków oraz łydek. Jest to bardzo wygodny sprzęt małych rozmiarów, dzięki czemu właściciele siłowni mogą wstawić kilka sztuk tej maszyny do siłowni. Cieszy się on wielką popularnością również ze względu na łatwość wykonywania ćwiczeń na tej maszynie. Najbardziej popularnym sprzętem jest jednak już od wielu lat rowerek treningowy. Jazda na rowerze zarówno szosowym jak i stacjonarnym doskonale kształtuje mięśnie całego organizmy. Dlatego jazda na rowerku to nieodłączny element ćwiczeń na siłowni. W tej chwili rynek jest wypełniony doskonale wyprofilowanymi rowerkami spinningowymi, które świetnie oddają realizm jazdy na normalnym rowerze. Dzięki temu nawet długotrwały trening na takim rowerze jest przyjemny i pozwala pracować nad własnymi mięśniami. Te scharakteryzowane do tej pory krótko sprzęty to przede wszystkim maszyny, które pozwalają ćwiczyć trening cardio.

zdjęcie ćwiczenia na siłowni

Siłownia to jednak również miejsce dla osób, które chcą budować masę mięśniową. Dlatego niezbędne są tam wszelkiego rodzaju hantle, sztangi, drążki, dzięki którym możemy przeprowadzać także trening siłowy.  Atlasy treningowe najlepszych firm łączą bowiem w sobie kilka maszyn i umożliwiają przeprowadzenie solidnego nawet kilkudziesięciu minutowego treningu, który będzie kształtował różne partie naszego ciała.  Niestety wyposażenie siłowni w tych kilka podstawowych sprzętów to spory wydatek.  Zakładając fitness klub warto przemyśleć i przeanalizować także potencjalny popyt na rynku. Dzięki temu dokładniej dopasujemy i wyposażymy naszą inwestycję w taki sprzęt, aby cały biznes był po prostu rentowny. Sam sprzęt do siłowni to przecież nie wszystko. Ogromnie ważne jest także wyposażenie wnętrz, sala do aerobiku czy chociażby profesjonalnie urządzony barek. Jeśli zadbasz o każdy szczegół, Twoja inwestycja z pewnością przyniesie w przyszłości oczekiwany przychód a cały biznes będzie rentowny.

 

Stopka autorska: wyposażenia klubu fitne – http://www.fitplan.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz