Jak tanio wypromować portal internetowy?

Portal internetowy to fajny pomysł na ebiznes. Warto jednak wiedzieć jak się do tego zabrać. Oczywiście aby wypromować portal dla kobiet, mężczyzn czy dzieci, przypadłoby się parę groszy. Okazuje się, że całkiem ciekawe efekty możemy uzyskać za pomocą darmowych sposobów. Warto trzymać się kilku fachowych rad.

Reklama

portal internetowy

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że skuteczną i tanią formą promocji jest pozycjonowanie. Oczywiście konkurencyjne frazy jest znacznie trudniej wypromować niż te mniej konkurencyjne, ale tak naprawdę wszystko jest możliwe. Trzeba wykazać się pracowitością i systematycznością. Codzienne, systematyczne dodawanie strony do katalogów na pewno wkrótce przyniesie efekty, a nasz portal stanie się popularny. Przykładowo pozycjonując przez kilka miesięcy naszą stronę na hasło – portal dla kobiet, jesteśmy w stanie uzyskać 35 użytkowników dziennie, jeśli strona znajdzie się na pierwszej pozycji. Nie jest to może zbyt duża ilość, ale jeśli dodamy do tego 10 innych fraz, możemy uzyskać całkiem dobry efekt.

Zanim zaczniemy pozycjonować nasz portal internetowy, powinniśmy zoptymalizować kod HTML naszej strony. Chodzi o to aby nasz portal stał się przyjazny dla wyszukiwarek. Wówczas łatwiej będzie piął się w górę. Jeśli sami nie potrafimy tego zrobić, możemy zlecić to zadanie odpowiedniej firmie. Warto również zweryfikować poprawność strony według validatora.

Aby dobrze wypozycjonować portal, warto umieścić na nim dużo treści. 8% treści powinny to być słowa kluczowe. Najlepiej aby słowa kluczowe były pogrubione, to da im większą moc. Poza tym warto skonfigurować sekcję META w portalu. Wówczas indeksacja ze strony wyszukiwarek będzie zdecydowanie łatwiejsza.

Oczywiście nasz portal internetowy dla kobiet, mężczyzn, dzieci lub portal społecznościowy albo jakikolwiek inny możemy wypromować za pomocą social media. Co to takiego? Chodzi oczywiście o portale społecznościowe takie jak facebook, nasza klasa twitter, blip. Warto tu założyć sobie konto i umieszczać zajawki nowych artykułów. Po kilku tygodniach z pewnością nasz portal zyska swoją rzeszę fanów. Oczywiście jeśli będziemy na nim prezentować interesującą treść. Bo tak naprawdę ciekawa treść również jest pewną formą promocji portalu.

Stopka autorska: Portal – http://www.psychoszminka.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.8/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz