Jak zaaranżować swoją kuchnię?

Chcąc nie chcąc, jesteśmy zmuszeni do spędzania w kuchni sporej ilości czasu. Brytyjczyk, niezależnie od płci, spędza w kuchni około 15 tygodni rocznie. Znając przywiązanie Polaków do przyrządzania smacznych, lecz czasochłonnych potraw, czas ten w przypadku naszych rodaków może być jeszcze dłuższy. Dlatego warto spędzić trochę czasu nad przemyśleniem aranżacji mebli w naszych kuchniach.

Reklama

meble w kuchni

Kuchnia połączona z pokojem

W ostatnim czasie modne są kuchnie połączone z pokojem dziennym. To bardzo praktyczne podejście z wielu względów – kupując mieszkanie w dużym mieście, takim jak np. Poznań czy stolica, najczęściej jesteśmy zmuszeni do liczenia każdego metra kwadratowego, który podnosi ostateczną cenę nieruchomości. Tego typu kuchnie pozwalają na zmniejszenie potrzebnej nam przestrzeni – stół, nieodłączny element kuchni, jest w tym wypadku zbędny. Same meble nie zajmą nam dużo miejsca.

Kuchnia taka ma oczywiście swoje minusy. Dla niektórych może być po prostu niekomfortowa, zwłaszcza jeśli przyzwyczajeni jesteśmy do standardów obowiązujących w domach jednorodzinnych. Zapachy i hałasy kuchenne przeszkadzające nam w oglądaniu telewizji, czytaniu książki bądź poobiedniej drzemce (gdy współmałżonek zmywa) mogą sprawić, że tak zaplanowane mieszkanie szybko wyjdzie nam bokiem.

Kuchnia jako udzielne księstwo

Duża i przestronna, albo przynajmniej ergonomiczna. Jeśli mamy pomieszczenie, które możemy odpowiednio przystosować, nie powinniśmy się zastanawiać. Powinniśmy starannie dobrać meble kuchenne pasujące do naszej izby. Warto skorzystać z ofert firm zajmujących się wykonywaniem mebli na wymiar. Po wybraniu miejsca na spore elementy, takie jak lodówka czy zlewozmywak, warto optymalnie wykorzystać pozostałe miejsce na stworzenie tak wielu szaf i półek, jak to tylko możliwe. Wiemy przecież z doświadczenia, że tego w kuchni nigdy za wiele.

Dobrze rozplanowana kuchnia sprawi, że szybciej i wygodniej przyrządzimy sobie jedzenie. Poradzimy sobie w niej także w dwie i więcej osób bez nieustannego szturchania się nawzajem. Nic nie spadnie nam na głowę z przepełnionej szafy, a cukier nie rozsypie się podczas wyszarpywania z szuflady woreczka ze słodką papryką. Dlatego poświęćmy jej trochę czasu. Odwdzięczy się nam z pewnością.

Stopka autorska: meble kuchenne – http://mikstol.pl/meble-kuchenne.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz