Jak zadbać o zdrowy mózg?

Powszechnie wiadomo że styl życia wpływa na nasze zdrowie, także zdrowie naszego mózgu. Oprócz innych czynników istotne dla zdrowia mózgu są: aktywność fizyczna, regularne czytanie gazet i książek, umiarkowane spożycie alkoholu i odpowiednia ilość snu.

Reklama

mózgW ostatnich latach wiedza dotycząca pracy mózgu znacznie się rozwinęła. Neurologia i inne dziedziny nauki używają nowoczesnych narzędzi by badać umysł i poznawać jego tajemnice, choć do jego całkowitego poznania wciąż jest daleko. Na podstawie aktualnych badań i pracy naukowców i lekarzy wiemy, że mózg i jego potencjał nie jest niezmienny ale że można go rozwijać. Dzisiaj za pomocą nowoczesnych technologii możemy stymulować mózg poprzez odpowiedni trening przyczyniając się do zachowania go w zdrowiu, rozwijania jego zdolności i opóźnianiu efektów starzenia. Okazuje się że odpowiednie gry komputerowe są narzędziem dzięki któremu można trenować zdolności umysłowe między innymi takie jak: pamięć, koncentracja, rozwiązywanie problemów, szybkość przetwarzania informacji, zdolności obliczeniowe i werbalne.

Poprawa tych zdolności pomoże w pracy, szkole i w codziennym życiu. Niektóre badania pokazują że stymulacja mózgu poprzez specjalnie przygotowane gry logiczne online poprawia wydajność mózgu w zakresie trenowanych zdolności w porównaniu do osób, które nie stosują takiego treningu.

Trening umysłowy może pomóc osobom w różnym wieku. Co ważne trening umysłowy przynosi pozytywne długotrwałe efekty a nie tylko krótkotrwałą poprawę. Są też dostępne badania których wyniki pokazują że taka stymulacja może pomóc zarówno zdrowym jak i chorym, np. przy chorobie Alzheimera.

W internecie jest sporo ofert darmowych i komercyjnych serwisów umożliwiających trening umysłowy. Warto zatem sprawdzić te oferty i wybrać najlepszą dla siebie. Przy wyborze kierujmy się opiniami innych użytkowników, wygodą działania serwisu, różnorodnością ćwiczeń a także ceną – w przypadku płatnych portali. Pamiętajmy jednak że aby trening umysłu  był skuteczny dobrze aby był połączony z zabawą, dzięki temu szybko się nie znudzimy i będziemy mieć większą motywację do kontynuacji. Istotne także jest aby była możliwość regulacji poziomu trudności poszczególnych ćwiczeń. I jak zwykle najlepsze efekty odniesiemy jeżeli ćwiczyć będziemy regularnie i starać się będziemy aby poziom trudności był w miarę możliwości wysoki.

Stopka autorska: gry logiczne online – http://www.mindfit.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.8/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz