Jak założyć akwarium z rybkami?

W internecie można znaleźć bardzo wiele wskazówek i porad dotyczących tego, w jaki sposób można założyć i utrzymać w bardzo dobrym stanie przez dłuższy czas akwarium. Dużą cześć tego typu porad zawierają fora akwarystyczne, na których zalogowani użytkownicy i miłośnicy ryb piszą o swoich własnych doświadczeniach, radach oraz sposobach na radzenie sobie z problemami związanymi z akwarystyką.

Reklama

kawarium

Istnieje kilka sprawdzonych porad dotyczących tego, jak może wyglądać proces zakładania pięknego akwarium z rybkami. Przede wszystkim należy poszukać w książkach lub w sieci wszystkich potrzebnych informacji. Koniecznie trzeba się dowiedzieć o tym, jakie rybki wymagają jakich warunków hodowlanych. Chodzi tutaj przede wszystkim o temperaturę wody, w jakiej będą one trzymane, o napowietrzenie, wielkość akwarium oraz o to czy rybki będą w stanie żyć w symbiozie z innymi gatunkami czy też nie. Niektóre gatunki ryb nie tolerują obecności osobników z tego samego gatunku. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, kiedy mają się spotkać dwa samce. Inne gatunki źle się czują, jeżeli w grę wchodzi pływanie w pojedynkę. Konieczne będzie, zatem kupowanie niektórych gatunków w ilości od czterech sztuk wzwyż. Okazuje się, że im bardziej trudne w hodowli będą dane gatunki, tym większa będzie chęć ich zakupu. Czytając forum akwarystyczne mamy łatwy i szybki dostęp do takich informacji, przez co możemy uniknąć nieprzyjemnych wpadek.

Mając już informację na temat tego, jakich warunków do życia oraz do pływania wymagają określone gatunki ryb można przystąpić do wyboru odpowiedniego akwarium. Przede wszystkim zaleca się kupowanie akwariów o większej objętości, z uwagi na to, że zawsze można wzbogacić swoją kolekcję rybek o kolejne sztuki. Jeżeli od razu kupi się mały zbiornik to taka ewentualność w ogóle nie wchodzi już w grę.

Kolejnym krokiem jest zakup filtrów do wody oraz urządzenia do napowietrzania wody. Nie każdy gatunek ryb wymaga napowietrzania, jednak już od razu na początku warto jest zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Przy czym trzeba się liczyć z tym, że koszty zakupu urządzeń filtracyjnych i napowietrzających będą całkiem wysokie. Zazwyczaj może to być nawet wydatek rzędu kilkuset złotych za jeden zakup.

Dodatkowo trzeba także zakupić roślinki, kamyczki, piasek i wszelkiego typu elementy ozdobne. Tutaj można się już pokierować swoim własnym gustem i swoimi własnymi preferencjami. Jeżeli chodzi o roślinki to coraz bardziej popularne są sztuczne odmiany, z uwagi na ich prostą pielęgnację.

Stopka autorska: forum akwarystyczne – http://www.akwaswiat.net/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz