Jak założyć auto złom?

Auto złom to bardzo ciekawy pomysł na biznes, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę statyczny wiek auta Polaka, który wnosi aż 15 lat. Tak leciwe samochody wcześniej, czy później trafią na złom, dlatego też inwestowanie w auto kasację może okazać się biznesowym strzałem w dziesiątkę. Jednak przed tym jak zaczniemy liczyć zyski ze złomowania aut musimy sporo zainwestować, ponieważ tego typu zakład to spory wydatek.

Reklama

złomNajwięcej kosztować nas będą liczne maszyny, które pozwolą nam zarówno na transport jak i demontaż starych aut. Niezbędne będą w tym przypadku będą takie maszyny jak samobieżny żuraw, wózki widłowe, samochody ciężarowe wyposażone w urządzenie dźwigowe HDS, a także lawety, które pozwolą nam na transport auto złomu prosto od klienta. Dodatkowo zainwestować będziemy musieli również w plac na przedmieściach, gdzie będziemy składować auto złom oraz przygotowywać go do dalszego transportu.

Oprócz miejsca składowania, profesjonalny auto złom musi również posiadać stacje demontażu pojazdów. W warsztacie tym, który w dużej mierze musi przypominać warsztat samochodowy będzie następował demontaż nie metalowych elementów auta, a także selekcja części, które będziemy mogli odsprzedać jako używane elementy zastępcze do starszych aut. Stacja demontażu oprócz podnośnika hydraulicznego musi posiadać także liczne narzędzia do cięcia blachy, różnego rodzaju klucze, młotki oraz przyrządy, które mogą przydać się do rozebrania samochodu na czynniki pierwsze.

Profesjonalny auto złom musi również działać w pełni legalnie, dlatego obowiązkowe będą inwestycje w odpowiednie pozwolenia, które pozwolą nam nie tylko składować złom, czy demontować auta, ale przede wszystkim wyrejestrowywać je z ogólnopolskiego rejestru pojazdów. Załatwienie tego typu pozwoleń w czasach wszechobecnej biurokracji może kosztować nas najwięcej czasu, dlatego warto znacznie wcześniej zadbać o tego typu dokumenty.

Kiedy załatwimy wszystkie formalności i zakupimy niezbędne maszyny pozostaje nam tylko rekrutacja pracowników. Najlepszym wyborem są w tym przypadku osoby, które pracowały w warsztacie samochodowy i mają pojęcie o tym jak zdemontować poszczególne części auta w najkrótszym czasie. Mile widziane są również osoby handlujące w przeszłości używanymi autami, co pozwoli im bez większych problemów wykonać wycenę używanego auta przyprowadzonego do stacji demontażu pojazdów.

Po skompletowaniu wykwalifikowanej kadry pozostaje już tylko zainwestować w reklamę naszego auto złomu. Najskuteczniejszą formą reklamy dla tego typu działalności jest reklama w lokalnych mediach, a także banery umieszczone w odpowiednich punktach miastach. Po osiągnięciu odpowiedniej pozycji na rynku można także zainwestować w stronę internetową, która zwłaszcza w czasach wszechobecnego Internetu może być najskuteczniejszą formą reklamy dla naszego auto złomu.

Jak widać założyć auto złom nie jest łatwo, jednak przy małej konkurencji i wciąż rosnącej liczbie używanych, tego typu inwestycja może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę i zwrócić się już po paru latach funkcjonowania.

Stopka autorska: auto złom – http://www.kron-lewandowski.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.8/10 (liczba ocen: 6)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz