Jak zamienić kilka rat na jedną, mniejszą?

Wielu osobom, przynajmniej raz na jakiś czas, przydaje się dodatkowe wsparcie finansowe. Generalny remont, wyjazd na wakacje, kupno samochodu… powodów do wzięcia kredytu jest wiele. Nierzadko więc bywa tak, że spłacamy więcej niż jedną ratę. Będąc w takiej sytuacji, warto zainteresować się rozwiązaniami, które zmniejszą wydatki i uproszczą regulację zobowiązań. Korzystną opcją może stać się kredyt konsolidacyjny.

Reklama

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który oferuje dzisiaj większość banków. Jest on dedykowany tym właśnie, którzy wzięli więcej niż jedną pożyczkę i każdego miesiąca spłacają je oddzielnie. Jedną z form takiego kredytu jest pożyczka konsolidacyjna, która zwiększy komfort spłaty zobowiązań, a jednocześnie pozwoli zmniejszyć comiesięczne wydatki. Jak to wygląda w praktyce?

Kilka rat to kilka zobowiązań

Kredyt wziąć można dzisiaj bardzo łatwo, a oferowane przez banki warunki sprawiają, że na pożyczkę gotówkową czy zakup lodówki, pralki czy mebli na raty decydujemy się bardzo szybko. Nie ma się, czemu dziwić. Korzystne warunki i rozłożenie spłaty dużej sumy w czasie pozwala się cieszyć nowymi sprzętami czy wyjazdem zagranicznym, a jednocześnie nie obciąża domowego budżetu w tak dużym stopniu, jak jednorazowy wydatek. Spłacenie kilku rat może jednak być niewygodne. Każdego miesiąca trzeba wysłać kilka osobnych przelewów i, w zależności od wybranego sposobu zapłaty (np. w okienku na poczcie), nierzadko uiścić opłatę od wpłaty. Ten problem można wyeliminować, sięgając po produkty takie jak kredyt konsolidacyjny, który pozwoli scalić kilka zobowiązań w jedno.

Połącz wiele rat w jedną i zyskaj

Pożyczka konsolidacyjna pozwala łączyć kilka rat w jedną, a jednocześnie obniżyć wysokość spłacanego zobowiązania. W praktyce wygląda to tak, że bank, do którego o nią zawnioskujemy, na podstawie przekazanych przez klienta danych, kontaktuje się z instytucjami, które udzieliły mu kredytowania. Bank sprawdza, ile dokładnie klient musi jeszcze spłacić swoim wierzycielom i na tej podstawie kalkuluje wysokość udzielanej pożyczki. Niejednokrotnie możliwe jest podwyższenie tej kwoty – tak, by dodatkowo uzyskać wolne środki na dowolny cel. Rata w przypadku połączenia kilku zobowiązań, poza wygodą, daje jedną ważną korzyść – mniejsze wydatki co miesiąc.

Czemu pożyczka konsolidacyjna pozwala płacić mniej?

Powodów, dla których jedna rata zamiast kilku jest niższa jest co najmniej kilka. Po pierwsze jedna pożyczka zamiast kilku to płacone jeden raz koszty związane z obsługą kredytu. Po drugie – bank może rozłożyć spłatę na dłuższy okres, przez co wysokość raty wyraźnie się zmniejszy, a to duża ulga dla domowego budżetu i szansa na spokojniejszą spłatę wszystkich zobowiązań, bez konieczności zaciskania pasa na co dzień. I właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z szansy, jaką dają pożyczki konsolidacyjne.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz