Jak sprawnie zaplanować swój ślub?

Planowanie ślubu to nie jest łatwe zadanie. Nawet coś takiego jak wybór garnituru dla  pana młodego – może powodować kłopoty. Terminy są często ustalone nawet kilka lat do przodu. Obecnie młodzi ludzie decydują o dacie ślubu w dzień taki jak piątek, bo w sobotę jest wszystkie terminy są zarezerwowane.

Reklama

stół weselnyZaczyna się rozgrywka o datę ślubu. Następnie musisz dostosować wiele szczegółów, wybrać salę weselną, orkiestrę, suknię dla panny młodej, itp. Przynajmniej kilka lat wcześniej, należy myśleć o małżeństwie i dacie rezerwacji. Przygotować listę gości, menu, dekoracje, zaproszenia ślubne. Należy pomyśleć o wyborze świadków, o przysłowiowym miesiącu miodowym. Bohaterem wieczoru są młodzi, należy wybrać odpowiedni strój, sukienka panny młodej, która będzie pasować do odcienia skóry, kolor oczu, pan młody założy garnitur lub smoking. Na 6-8 miesięcy należy również pomyśleć o wyborze kamerzysty, fotografa ślubnego. Czasem Młodzi rezygnują z kamerzysty , ale fotograf zawsze jest. Zdjęcia ślubne są niesamowite, zwłaszcza po latach.

Warto też dużo wcześniej, wybrać obrączki ślubne i wybór nazwiska Panny młodej czy będzie zmieniać czy zostanie przy swoim. Jakiś rok wcześniej, warto wybrać suknię, bieliznę, pończochy, buty, wszelkie dodatki. Tradycja mówi, żeby panna młoda miała coś niebieskiego, coś pożyczonego i coś używanego. Warto zarezerwować autokar dla gości, który zabierze niezmotoryzowanych spod kościoła na salę weselną.

Obecnie bardzo modnym zwyczajem jest pierwszy taniec młodych. Młoda para chcąc się dobrze zaprezentować wybiera zazwyczaj taniec walca angielskiego. Jest wiele formalności prawnych przed ślubem zanim ten piękny dzień nadejdzie. Przede wszystkim należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w celu dopełnienia wszystkich niezbędnych formalności.  Zaproszenia należy wysłać na trzy miesiące przed ślubem, albo nawet wcześniej.

Panna Młoda zazwyczaj korzysta z szeregu zabiegów kosmetycznych, takich jak kosmetyczka, solarium, fryzjer, zabiegi kosmetyczne, wizażysta, manikiurzysta. Musicie również zamówić kwiaty do dekoracji kościoła.

Trzy tygodnie wcześniej, powinniście otrzymać potwierdzenie liczby gości, tak, że otrzymujemy informacje o wszelkich zmianach w liczbie odwiedzających. A potem to już z górki. Oczekiwanie na ten wielki dzień, dzień naszego ślubu i oby wszystko się udało.

Stopka autorska: Zdjęcia ślubnehttp://www.photoartstudio.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz