Jak zaprojektować wnętrze domu lub mieszkania?

Z pewnością nie raz przeglądając magazyn poświecony wnętrzarskiej tematyce lub przeglądając strony internetowe traktujące o designie marzyliśmy, by nasz dom lub mieszkanie przynajmniej w części wyglądały podobnie. Osiągniecie takich efektów szczególnie bez dużych nakładów jest bardzo trudne, aczkolwiek nie niemożliwe. Jeśli dobrze zaplanujemy metamorfozę naszych wnętrz i przyłożymy się do tego zadania możemy osiągnąć bardzo interesujący efekt.

Reklama

kuchniaJedną z podstawowych zasad, jakiej powinniśmy się trzymać, to wystrzeganie się nudy i monotonii. Jeśli chcemy, by nasze wnętrze wyglądało modnie i pięknie musimy nieco zaszaleć. Jeśli nasze mieszkanie jest niewielkie lepiej zdecydujemy się na minimalistyczny, nowoczesny styl, gdyż będzie się on znacznie lepiej prezentował. Sporo środków będziemy musieli przeznaczyć na odpowiednie przygotowanie ścian i sufitów pod malowanie oraz podłogi. Część ścian pomalujmy tradycyjnie farbą, a na części przyklejmy wracające do łask tapety. Te dzisiejsze w niczym nie przypominają tych sprzed lat, są znacznie bardziej estetyczne, stylowe i bardziej nowatorskie. Niestety ich podstawową wadą jest wysoka cena. Na podłodze w zależności od pomieszczeń połóżmy kafelki lub drewniany parkiet. Warto też rozważyć instalację podwieszanego sufitu z odpowiednio zaprojektowanym oświetleniem, gdyż to właśnie światło w dużej mierze odpowiada za charakter wnętrza.

Gdy wszelkie powierzchnie będą już przygotowane wybierzmy się na zakupy mebli oraz dodatków. Wybierając meble decydujmy się raczej na proste formy oraz szlachetne materiały wykończeniowe. Jeśli nie możemy znaleźć nic sofy lub komody w odpowiedniej formie i rozmiarze pamiętajmy, że meble na zamówienie nie są tak drogim rozwiązaniem, jakby mogło się wydawać. Warto też zaglądać do sklepów z antykami, serwisów aukcyjnych i giełd staroci, gdzie nierzadko znaleźć można prawdziwe perełki wymagające niewielkiej renowacji. Poza samymi meblami nie możemy zapominać o dodatkach. Warto zainwestować w designerskie lustro, oryginalny żyrandol, dywan o interesującej fakturze, szlachetne firany i story oraz wszelkiego rodzaju bibeloty. Nadadzą one naszemu wnętrzu charakteru i tak pożądanego stylu.

Jeśli nie będziemy mogli poradzić sobie z realizacją naszych marzeń o pięknym wnętrzu zawsze możemy skorzystać z usług architekta lub dekoratora wnętrz. Rozwiązanie to jest niewątpliwie droższe, ale i efekt najczęściej znacznie lepszy. Pomocy i inspiracji szukać możemy także w prasie oraz Internecie, gdzie z pewnością znajdziemy wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania i wątpliwości

Stopka autorska: zaprojektowanym – http://www.projekt-kuchnia.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz