Jak zmniejszyć cholesterol?

Rosnący poziom cholesterolu jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi choroby wieńcowej serca. Warto zastosować poniższe wskazówki, aby obniżyć poziom złego cholesterolu.

Reklama

 Zmodyfikuj dietę

Warzywa

Racjonalne odżywianie ma największe znaczenie w walce z cholesterolem, więc jeśli chcesz go zmniejszyć musisz zmodyfikować swój codzienny sposób odżywiania.
Pamiętaj, aby dostarczać organizmowi duże ilości błonnika. Pomaga on w wiązaniu kwasów żółciowych z cholesterolem, (w jelitach), co utrudnia wchłanianie cholesterolu. W codziennym jadłospisie nie może zabraknąć, w związku z tym między innymi produktów pełnoziarnistych, otrębów, warzyw i owoców.

Weź pod uwagę ponadto kwasy z grupy omega. Ich rola wiąże się z redukowaniem wartości złego cholesterolu. Włącz do diety ryby morskie, soję, orzechy. Ogranicz ponadto tłuszcze zwierzęce. W związku z tym musisz przestać objadać się ociekającymi tłuszczem mięsami oraz wędlinami. Nie jest polecane także tłuste mleko, smalec, topiony ser. Przez wzgląd na niemałą obecność lipidów, zrezygnuj też serów żółtych.

Odpuść sobie papierosy

W sytuacji, gdy zastanawiasz się, jak zmniejszyć poziom cholesterolu, porzuć nałóg nikotynowy. Papierosy mają w swoim składzie nikotynę, jak również mnóstwo innych substancji trujących. Dym z papierosów prowadzi do uszkodzenia śródbłonka tętnic, co zwiększa prawdopodobieństwo, jeśli chodzi o rozwój płytki miażdżycowej. Co więcej, wywołuje niedotlenienie krwi, efektem czego jest zwiększenie prawdopodobieństwa chorób serca oraz układu krwionośnego.

Wybierz aktywność fizyczną

Chcąc zredukować poziom cholesterolu LDL, zwróć uwagę na ćwiczenia. Dzięki aktywności fizycznej modyfikacji ulegają proporcje pomiędzy LDL a cholesterolem HDL. Najważniejsze jest, żeby ćwiczyć systematycznie. Dobrze jest postawić na aktywność nawet 3 razy tygodniowo. Nie jest konieczne, by trening był intensywny. Szczególnie polecana jest jazda na rowerze, uprawianie joggingu, aktywność na pływalni. Równie dobrze możesz maszerować, ale w szybkim tempie.

Walcz ze stresem – relaksuj się

O ile trwające krótko sytuacje obfitujące w stres są czynnikiem wpływającym korzystnie na mobilizację, tak przedłużający się stres działa na ustrój źle. Wydzielanie się niemałej ilości hormonów stresu wywołuje uszkodzenie naczyń krwionośnych i powoduje wzrost poziomu złego cholesterolu. Kiedy tylko możesz korzystaj z technika relaksacyjnych.

Stopka autorska: zmniejszyć – http://www.siewie.pl/jak-zmniejszyc-cholesterol

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz