Jak zmobilizować najbliższych do efektywniejszej rehabilitacji?

Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że rehabilitacja to nie tylko wykonywanie ćwiczeń przez godzinę dziennie. Jeśli chcemy aby osoba niepełnosprawna szybko odzyskała dawną sprawność, albo chociaż pozostała w stabilnym stanie zdrowotnym, to należy nieustannie dbać o ruch, mobilizację i ćwiczenie ciała. Najtrudniej jest z osobami, które mają duże trudności z poruszaniem się i właściwie są przykuta do łóżka.

Reklama

przykład sprzętu, który ułatwia choremu życie Dla nich podstawowym sprzętem do ćwiczeń będzie łóżko rehabilitacyjne. Posiada ono wiele funkcji i doskonale nadaje się zarówno do leczenia w domu, jak i w szpitalu, czy w specjalistycznych ośrodkach leczniczych.

Zalety łóżek

Oczywiście łóżka rehabilitacyjne nie są tanie, ale posiadają tak wiele zalet, że korzystanie z ich pomocy znacznie zwiększy komfort osoby niepełnosprawnej, a także wspomoże terapię i osoby, które otaczają chorego opieką. Niejedna osoba ma bowiem doświadczenie z opieką nad osobą, szczególnie starszą, która na stałe leży w łóżku niedostosowanym do leczenia i rehabilitacji.

Stary, niski tapczan jest bardzo niewygodny zarówno dla osoby niepełnosprawnej, jak i osób, które się nią opiekują. Natomiast specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne są tak skonstruowane, by pomagać chorym i zapewnić im właściwe położenie. Ruchoma konstrukcja pozwala na dowolną zmianę położenia pacjenta w zależności od potrzeb. Dzięki temu łatwiej jest chorego karmić, ćwiczyć z nim, ubierać, pielęgnować.

 

kącik rehabilitacyjny w szpitalu

Bezpieczeństwo i wygoda

Poza tym łóżka rehabilitacyjne są bardzo bezpieczne, mogą mieć dodatkowe ograniczniki i zabezpieczenia, które chronią niepełnosprawnego przed upadkiem. Dzięki temu nie musimy się nocą obawiać, że nasz bliski spadnie z łóżka i zrobi sobie krzywdę.

Czasami łóżka rehabilitacyjne mogą być dodatkowo wyposażone w szuflady i szafki. Dzięki temu pacjent cały czas ma przy sobie wszelkie potrzebne przedmioty, nie musi o nie prosić ani wstawać bez potrzeby z łóżka. To znacznie zwiększa jego samodzielność w codziennym życiu. Poza tym nowoczesne łóżka wyposażone są w obrotowe części, które pozwalać ustawić pacjenta tak, by mógł bez trudu samodzielnie zejść z łóżka. Ćwiczenia rehabilitacyjne na takim łóżku również są bardzo komfortowe.

Dobra inwestycja w rehabilitację

Jeśli łóżko dodatkowo zaopatrzymy w dobrej jakości materac przeciwodleżynowy, to nasz pacjent będzie miał naprawdę dobrą opiekę i komfort, który pomoże mu lżej znosić ból i inne dolegliwości. Zakup dobrej jakości łóżka rehabilitacyjnego bez wątpienia będzie dobrym pomysłem, który pomoże proces powrotu do zdrowia, czy utrzymania stabilnego stanu zdrowia niepełnosprawnej osoby.

Stopka autorska: kącik rehabilitacyjny w szpitaluhttp://sbart.pl/jak-zmobilizowac-najblizszych-do-efektywniejszej-rehabilitacji/szpital/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz