Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości w Warszawie?

Warszawa to specyficzny rynek. Duży napływ ludności powoduje tak duże zapotrzebowanie na mieszkania, że biura nieruchomości powstają jak grzyby po deszczu. Nie wszystkie jednak gwarantują rzetelną obsługę.

Reklama

Dlatego zanim zdecydujemy się na wybór pośrednika nieruchomości, który znajdzie dla nas mieszkanie, warto sprawdzić parę rzeczy.

Lepiej wybierać lokalne biura nieruchomości

osiedle w WarszawieOprócz dużych “kombinatów” pośrednictwa istnieją także firmy skoncentrowane na lokalnym rynku. Najczęściej na konkretnej dzielnicy. I lepiej wybrać właśnie takie  biuro nieruchomości. Warszawa to duży bardzo rynek i praktycznie niemożliwe jest, żeby znać go dobrze. A biuro czy agencja, których oferta obejmuje mały teren, to najczęściej gwarancja dobrej znajomości ofert i rynku nieruchomości.

Sprawdzajmy wiarygodność biura

Każdy pośrednik nieruchomości powinien mięć licencję. nie bójmy się o nią zapytać, a nawet poprosić o okazanie. Sprzedaż, kupno czy nawet wynajem to także duże ryzyko finansowe i mamy prawo wylegitymować pracownika biura nieruchomości. Sprawdźmy też, czy firma, z którą rozmawiamy jest zrzeszona w którymś ze stowarzyszeń biur nieruchomości.

Pośrednictwo to kompleksowa usługa

Pamiętajmy, że pośrednictwo nieruchomości to kompleksowa usługa, a do biura nie przychodzimy po to, żeby ktoś uruchomił wyszukiwarkę. W biurze nieruchomości mamy prawo spodziewać się, że ktoś powie nam jaka jest obecna sytuacja na rynku nieruchomości. Bez względu na to czy pochodzimy z Warszawy czy z innej miejscowości, mamy prawo oczekiwać pomocy przy załatwianiu formalności oraz wytłumaczenia zapisów w umowie.

Wynajem a sprzedaż i kredyt

Szczególnie szukając nieruchomości w Warszawie powinniśmy uważnie analizować oferty. Przynajmniej jeśli chodzi o wynajem mieszkań w średnich i niskiej cenie ciągle mamy do czynienia bardziej z rynkiem sprzedającego (wynajmującego) niż kupującego (najemcy).

Ale uważać powinni tez kupujący. Wile biur nieruchomości (nie tylko w Warszawie, to powszechna praktyka) oferuje pomoc w uzyskaniu kredytu na zakup domu czy mieszkania.Biuro nie powinno nas nigdy, pod żadnym pozorem czy pretekstem odsyłać po kredyt bezpośrednio do banku. To może budzić zastrzżenia co do dbania o interes klienta. Pomoc jakiej biuro nieruchomości udziela nam w wyborze kredytu powinna ograniczyć się do polecania sprawdzonego doradcy.

Stopka autorska: biuro nieruchomości – http://www.moscicki.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz