Jak znaleźć dobry hosting?

Wiele osób zakładając swoją stronę internetową ma problem ze znalezieniem dla niej odpowiedniego miejsca hostingowego. Oprócz tego, że powinien być tani, oferować obsługę php5, kilka kont email oraz subdomen, powinien być niezawodny.

Reklama

Tani hosting oferuje bardzo wiele firm. Niektóre utrzymują się na rynku bardzo długo, ale też można znaleźć i takie, które po niedługim czasie zwijają interes, a klienci zostają na lodzie często tracąc przy tym kopie swoich danych zapisanych na kontach WWW.

Wybierając miejsce w sieci dla swojej strony warto zapoznać się z historią firmy oferującej hosting, której postanowiliśmy zaufać. Prześledzić jej czas istnienia, a także poczytać opinie innych klientów. Nie warto inwestować pieniądze we wszelkiego rodzaju promocje i najlepsze oferty, gdyż często możemy zostać oszukani. Sprawdzone przez innych firmy wydają się najrozsądniejszym wyborem.

Jeśli ktoś ma małe ilości funduszy, istnieją tak zwane mini hostingi które już za 2 złote za miesiąc oferują miejsce w sieci. Darmowe hostingi nie są dobrym pomysłem, jeśli ktoś planuje założyć stronę firmową, bowiem nachalne reklamy mogą skutecznie odstraszyć od nasz potencjalnych klientów, którzy mogą nas posądzić o amatorstwo.

Również wiele osób zastanawia się, jak można w Internecie założyć własny internetowy pamiętnik, czy konieczne jest w tym przypadku korzystanie z płatnego hostingu? Na przeszkodzie najczęściej staje obawa przed wymaganiami technicznymi takiego przedsięwzięcia. Sporo ludzi myśli że to zadanie trudne. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę żeby założyć własnego bloga, potrzeba kilku minut pracy. Wystarczy wejść na stronę jednej z wielu platform blogowych – tutaj polecam wordpress.com (chociaż takich platform jest o wiele więcej, na przykład blox czy blogspot), zarejestrować za darmo konto, wybrać nazwę domeny i gotowe. Mamy własny adres w Internecie (w przypadku WordPress, przyjmuje on postać nasza-nazwa-bloga.wordpress.com). Korzystanie z platformy jest bardzo proste i nauczenie się najważniejszych opcji zajmuje najwyżej kilkanaście minut. Potem już tylko pozostaje nam opublikować pierwszy wpis, który natychmiast ukaże się w Internecie. Trochę trudniejszym zadaniem jest założenie bloga we własnej domenie (nasza-nazwa-bloga.pl, bez członu wordpress). W takiej sytuacji należy kupić własną domenę oraz własny hosting. Nie jest to jednak rozwiązanie darmowe i wymaga trochę więcej wiedzy.

Stopka autorska: Tani hosting – http://www.pdg.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz