Jak znaleźć dobry katalog stron?

Katalogowanie, jakie liczy sobie już ładnych kilka lat, ciągle jest jedną z ważniejszych czynności, których celem jest wypozycjonowanie serwisu, innymi słowy wzrost w rankingu danego portalu na wskazane frazy w wyszukiwarkach. By nie trwonić czasu, najlepiej wykorzystywać najbardziej stabilne katalogi. W jaki sposób odszukać te „naj”?

Cechy dobrego katalogu

Jakie cechy pozwolą na odróżnienie silnego katalogu od kiepskiego? Przede wszystkim wiek – im bardziej wiekowy katalog, tym przeważnie ma większy stopień zaufania a także jest lepiej podlinkowany. Najważniejszy nie jest PageRank, który stracił kilka lat temu swoje praktyczne zastosowanie, jednakże wysoki PR nie przeszkadza.

Mocny katalog musi być profesjonalnie podlinkowany – analizując źródła linków zwróćmy uwagę nie tylko na liczbę, ale dodatkowo na jakość i różnorodność źródeł. Nie trudno jest przecie uzyskanie miliona odsyłaczy za pomocą „rumaka”.

Zastanawiając się nad wyborem katalogu powinno się zapoznać się z jakością portali (wraz z ich opisami), jakie zostały do niego dodane. Oczywiste jest wszakże, iż zatwierdzając powielone opisy i słabe strony katalog nie może zwiększyć mocy.

Dobrze jest też, gdy katalog posiada własny wygląd nie wyglądającą jak tysiąc innych. W dobry layout opłaca się zainwestować, bowiem katalog powinien także być przydatny dla ludzi, a nie jedynie dla robotów.

Płatny a darmowy katalog stron

Istotnym wyznacznikiem jest też koszt dodania strony. Darmowy katalog stron internetowych przeważnie odstaje od płatnego odpowiednika z kilku logicznych przyczyn. Po pierwsze – gdy ktoś za coś otrzymuje zapłatę, to bardziej się do tego przykłada. Płatne katalogi nie muszą walczyć z masą spamu, który niestety nie pomija darmowego katalogu, dzięki czemu właściciel ma więcej czasu na przegląd portali oczekujących do zatwierdzenia.

Wniosek

Mimi to, że efekt katalogowania jest o wiele słabszy niż kiedyś, wiele osób rekomenduje poświęcenie temu procesowi kilkanaście dni, podczas których wybierzemy kilkaset katalogów do których powinno się dodać promowaną witrynę.

Stopka autorska: darmowy katalog stron

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz