Jak zorganizować wesele – czyli co wiedzieć musimy

Być na weselu i zapamiętać z niego choć niewielki fragment – bezcenne. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co takiego przyciąga naszą uwagę na tych niecodziennych i wyjątkowych imprezach? Co powoduje, że ludzie bawią się do białego rana pomimo zmęczenia i nierzadko podeszłego wieku? Odpowiedź jest prosta – to profesjonalna organizacja wesela.

just marriedŚlub i wesele, które po nim następuje, to takie dwa wydarzenia, które zdarzają się raz w życiu. Oczywiście można mówić o rozwodach, o nieudanych związkach, czy o ponownym zamążpójściu. Nie mniej jednak w ciągu całego naszego życia ta prawdziwa miłość, która wieńczy dzień ślubu zdarza się tylko raz. Dlatego też ludzie tak bardzo gimnastykują się i zachodzą w głowę by ten dzień stworzyć tym najpiękniejszym, wyjątkowym, takim jaki tylko mogą sobie zamarzyć. Żeby jednak to wszystko było możliwe do spełnienia, trzeba poznać tajniki jakimi kierują się wszyscy, którzy chcą zorganizować własne wesele.

1. Organizację wesela rozpocznij od przygotowania listy potencjalnych gości.

Wydawać by się mogło, że gości można określić nawet w końcowym stadium przygotowań, ale żeby cokolwiek móc zacząć kalkulować i organizować musimy choć w przybliżeniu znać ilość gości, którzy mogliby zaszczycić nas swoją obecnością. Dlatego też jako pierwszy punkt organizacji należy zaznaczyć listę gości.

2. Dobierz odpowiednią salę, która pomieści wszystkich gości.

Sala bankietowa to chyba najbardziej istotne miejsce całego wesela. Jej wygląd, lokalizacja i wyposażenie mogą w dużym stopniu zadecydować o tym jak będzie przebiegało nasze wesele i czy uda nam się zrealizować nasze postanowienia i marzenia. Pamiętajmy także, że zbyt duża sala, której nie zapełnimy gośćmi przynajmniej w 80% może nie być odpowiednia dla naszego wesela. To samo tyczy się zbyt małej sali – zbyt dużo gości w małej sali może być powodem tego, że weselnicy zaczną czym prędzej wychodzić z naszego wesela i zamiast imprezy do świtu możemy nie doczekać nawet północy. Punkt drugi na liście to obowiązkowo sala weselna.

3. Wybierz zespół weselny – to podstawa dobrej zabawy i udanego wesela.

Kiedy już wybierzemy salę weselną i stworzymy listę gości musimy zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną całej imprezy. Można pokusić się o stwierdzenie, że zespół weselny to drugi gość zaraz po parze młodej, który tworzy klimat całego wesela. Od profesjonalizmu muzyków, ich zaangażowania i ich umiejętności prowadzenia zabaw zależy czy nasi goście będą chętnie uczestniczyli w tańcach, w grach i konkursach jakie będą odbywały się na parkiecie oraz czy będą mile wspominali całą naszą uroczystość. Punkt trzeci z naszej listy weselnej to zespół muzyczny.

4. Zachowaj wspomnienia na dłużej – czyli dobierz fotografa i kamerzystę.

Nie wszyscy życzą sobie, aby na ich weselu ktokolwiek robił zdjęcia czy też biegał po całej sali z kamerą. Niemniej jednak to rzadkość. Ludzie chcą pamiętać i wspominać swoje wesele, a zdjęcia i film mogą im w tym pomóc. Dlatego też profesjonalny fotograf i profesjonalny kamerzysta mogą nam pomóc w zachowaniu naszych najpiękniejszych wspomnień i chwil jakie chcielibyśmy zapamiętać z wesela. Punkt czwarty do odhaczenia na liście to fotografia i wideofilmowanie.

5. Ustal odpowiednie menu weselne oraz wystrój stołów i całej sali.

Pięknie udekorowane stoły, wspaniale połyskujące zastawy obiadowe, czy deserowe, kwiaty porozstawiane na białych obrusach, balony wiszące przy suficie czy też kolorowe reflektory, to tylko niektóre z pomysłów jakie można zastosować podczas strojenia sali. Często taką usługę proponują nam właściciele sali, którą wynajmujemy. Oczywiście można skorzystać także z pomocy profesjonalnych dekoratorów. Mogą oni naprawdę wykonać dla nas niemalże wszystko co tylko będziemy chcieli. Od gry światłem, poprzez nowoczesne i bardzo stylowe wyposażenie sali, po wspaniałe dodatki, które będą komponowały się z całością sali. Oczywiście wystrój sali należy przedyskutować z osobami odpowiedzialnymi za salę. Z nimi też ustala się menu weselne, aby serwowane posiłki były takie, jakie sobie zażyczymy, a nie takie jak ktoś nam poda. Stąd też pamiętajmy, jako punkt piąty należy zaznaczyć menu weselne oraz wystrój stołów i sali.

6. Nie zapomnij o drobnych upominkach dla gości.

Coraz częściej młoda para stara się w jakiś sposób podziękować gościom przybyłym na wesele. Stąd też nie zapominajmy o upominkach dla gości, którzy kończąc zabawę na naszym weselu będą udawali się do własnych domów. Małe upominki w formie ciasta weselnego, czy jakichś pamiątek z wesela będą bardzo miłym gestem z naszej strony, a także będą oznaką szacunku i wdzięczności dla gości za to, że przybyli na tą wyjątkową uroczystość. Szósty i ostatni punkt na liście organizacyjnej to upominki dla gości weselnych.

Po zakończonym weselu nie pozostaje nam nic innego jak udać się na wspaniały wypoczynek – to znaczy miesiąc miodowy. Stąd też, kiedy już uda nam się zrealizować przedstawione wcześniej 6 punktów organizacji wesela będziemy mogli pomyśleć o chwili przyjemności dla nas i zaplanować niezapomniany wyjazd, na który udamy się zaraz po zakończeniu wesela.

autor:
Michał STECIAK

Stopka autorska: wesele – http://www.restauracjagaleria.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz