Jak zrobić kartkę świąteczną?

Właśnie zbliżają się święta – Dzień Matki, później Ojca, Dziecka, w międzyczasie także urodziny czy imieniny znajomych – a my chcemy w tym roku wysłać z tych okazji kartki zrobione własnoręcznie według autorskich pomysłów. Taka kartka świąteczna z pewnością będzie niepowtarzalna i wywrze niemałe wrażenie na obdarowanej nią osobie. Jak samodzielnie zrobić kartkę świąteczną? Pomysłów jest wiele – od nas zależy, który z nich wybierzemy.

Reklama

kartka okolicznościowaJedną z zalet takich ręcznie robionych kartek jest to, że są one unikatowe, wykonane z prostych ogólnodostępnych materiałów plastycznych i papierniczych możemy wykonać kartkę w pełni unikalną, która nie ma duplikatu. Wykonanie jest proste i zależy od naszej inwencji, efekt może być natomiast zdumiewający.

Wobec tego jak wykonać kartki okolicznościowe, wykorzystując własne umiejętności manualne? Wszystko zależy od tego, jaką okazję lub święto taka kartka ma uświetniać. Ręcznie zrobione kartki wykonuje się głównie na Boże Narodzenie, Wielkanoc, Walentynki, Dzień Matki, czyjeś urodziny lub rocznicę. Kiedy już wiemy czego kartka ma dotyczyć, planujemy jej stronę wizualną i zbieramy potrzebne materiały. Możemy wydrukować wzór kartki świątecznej z internetu, gdzie zamieszczone są gotowe wzory kartek do pobrania, lub też wykonać ją samodzielnie.

Mamy wiele metod wykonywania takich ozdobnych kartek. Jak samodzielnie zrobić kartkę świąteczną? Na przykład metodą kolażu, scrapbookingu czy też dość popularnym już decoupage. Kartkę ozdobimy prostymi wycinankami, które można przykleić lub przyszyć do kartki, różnokolorowym brokatem, farbkami, flamastrami czy ozdobnymi taśmami. Do takich kartek ozdobnych używamy też materiałów, koronek, rafii, sznureczków, czy też falistej tektury. Wszystkie elementy przyklejamy klejem introligatorskim.

Kiedy już wiemy jak samodzielnie zrobić kartkę świąteczną, przystępujemy do jej wykonania. Efekt końcowy zależy w głównej mierze od naszej staranności i pomysłowości. Wiele pomysłów na samodzielne wykonanie kartki możemy zaczerpnąć z filmików na youtube, a także postarać się o swoje własne. Najprostszą kartkę zrobimy mając do dyspozycji papier, klej oraz nożyczki, jeżeli chcemy jednak wykonać coś bardziej skomplikowanego, to możemy kartkę wyszyć lub przyozdobić zdjęciami rodziny. Taka kartka może być pamiątką, a nawet ozdobą mieszkania. A zatem, do dzieła!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz