Jak zwiększyć ilość odwiedzin strony WWW?

strona WWWNasza strona www jest nasz wizytówką w wirtualnym świecie. Może do niej dotrzeć każdy kto zna język autora strony i jednocześnie posiada dostęp do internetu. Nasz serwis może posiadać najróżniejsze zastosowania : może być albumem ze zdjęciami znajomych, dziennikiem naszych poczynań, serwisem z poradami odnośnie Twojego hobby lub wielkim portalem społecznościowym. Jeżeli traktujemy naszą stronę www jako źródło dochodu będziemy musieli postarać się o uzyskanie jak największej liczby użytkowników. I tutaj pojawia się kluczowe pytanie : Jak zwiększyć ruch na naszej stronie www ?

Reklama

Gdzie szukać internautów

Podstawowymi czterema źródłami generowania ruchu na naszej stronie www są :

  • Wyszukiwarki
  • Reklamy płatne
  • Portal społecznościowe
  • Odwiedziny bezpośrednie

Aby zgromadzić jak największa liczbę czytelników naszego serwisu www, powinniśmy wykorzystać wszystkie te źródła w jak największym stopniu. Zaczynajmy więc :

Wyszukiwarki

Aby uzyskać jak największy ruch z wyszukiwarek trzeba działać na dwa sposoby. Pierwszy krok to stworzenie wartościowej i poszukiwanej treści, która nie tylko zainteresuje ale i pomoże czytelnikom. W przypadku konkurencyjnej tematyki należy skorzystać ze wsparcia firmy zajmującej się pozycjonowaniem, która zajmie się promowaniem naszych treści aby pojawiały się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie polega na promowaniu naszej strony na dane hasło kluczowe zatem jego koszty zależą od tego ile oraz jak trudne frazy wybierzemy. Ruch z wyszukiwarek jest silnie ukierunkowany i trafia na naszą stronę w poszukiwaniu konkretnych informacji/produktów.

Reklamy płatne

Ten sposób promocji trafia w dość ogólne grono internautów i dostarcza nam raczej większą ilość ruchu ale mniej ukierunkowanego. W reklamy klika się najczęściej pod wpływem impulsu „o myślałem kiedyś żeby coś takiego kupić”. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie dokładnej analizy tego gdzie chcemy emitować nasze reklamy. Im bardziej serwis jest niszowy tym bardziej ukierunkowany jest internauta którego na nim znajdziemy ale również ceny reklam są tam wyższe.

źródła odwiedzinPortale społecznościowe

Tutaj potrzebujemy albo sporo czasu na budowanie grona osób zainteresowanych daną tematyką albo potrzebujemy osoby, która się tym zajmie. Zaletą tego typu promocji jest łatwy i szybki sposób na komunikację z potencjalnymi czytelnikami. Jednak musimy być w stanie kreować dynamiczne i ciekawe treści, które nie tylko przyciągną ale i utrzymają naszych interesantów.

Odwiedziny bezpośrednie

To zdecydowanie ruch nad którym nie panujemy w żadnym stopniu. Możemy jednak stworzyć warunki do jego swobodnego narastania poprzez wybranie prostej i powiązanej tematycznie nazwy domeny. Użytkownicy zdecydowanie docenią taki zabieg i chętniej będą docierali bezpośrednio do nas.

Podsumowanie

Jeżeli odpowiednio zrealizujemy wdrożenie wszystkich tych strategii możemy liczyć na naprawdę duże zainteresowanie internautów. Jeżeli uda nam się wykreować wartościowe treści będziemy mogli się również cieszyć stałym zainteresowaniem części osób odwiedzających nas. W ten sposób liczba czytelników naszego serwisu będzie rosła!

Jeżeli chcemy, żeby zgromadzony na naszej stronie ruch przekładał się na wysokie zarobki powinniśmy zadbać o to aby strona była profesjonalnie wykonana. Najlepiej spotkać się z wykonawcą zanim dokonamy jego wyboru. W tym przypadku potrzebny nam będzie wykonawca, który operuje na naszym rynku lokalnym. Aby go odnaleźć możemy zastosować w trakcie wyszukiwania dodatkowy dopisek z regionem : Warszawa , Mazowsze, Rzeszów. Jeżeli zatem szukamy kogoś kto wykona naszą stronę WWW fraza powinna wtedy wyglądać następująco : „strony www Rzeszów„. Możemy ewentualnie spróbować skorzystać z wyników wyszukiwarki dla naszej lokalizacji, ale zdecydowanie będzie to mniej dokładny sposób.

Stopka autorska: strony www Rzeszówhttp://www.trawkastudio.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.4/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz