Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej?

Dziś promocja poprzez strony internetowe stała się dla firm podstawowym sposobem pozyskiwania klientów. Jednak w dzisiejszych czasach dynamicznego rozwoju Internetu sama strona internetowa nie wystarczy, trzeba jeszcze zapewnić jej odpowiednią ilość odwiedzin, które mogą przełożyć się na liczbę potencjalnych klientów firm.

Reklama

kolorowe żelkiObecnie najpopularniejszym sposobem zwiększania ruchu na stronie internetowej stało się pozycjonowanie, którego głównym zadaniem jest poprawa pozycji witryny w wynikach wyszukiwarki internetowej na słowa kluczowe związane z tematyką strony lub działalnością firmy. Pozycjonowanie, tak jak inne działania SEM (Search Engine Marketing) można zlecić profesjonalnej firmie, która za odpowiednią kwotę wykona to za nas lub też sami możemy wykonać procesy SEO, przy pomocy pewnych systematycznych działań.

Do tych działań należy przede wszystkim pozyskiwanie linków zewnętrznych do strony www oraz optymalizacja treści, nagłówków oraz linków znajdujących się w serwisie. Linki możemy pozyskiwać poprzez wymianę z podobnymi tematycznie stronami, katalogowanie strony, czy też pisanie artykułów tematycznych i zamieszczaniu ich w katalogach presell page oraz różnych blogach. Optymalizacja strony powinna polegać przede wszystkim na odpowiednim doborze tytułów poszczególnych podstron, dobraniu opisów strony www, a także nagłówków, treści i linków witryny. Aby niedoświadczeni użytkownicy byli w stanie obserwować wpływ wykonanych prac na poprawę lub pogorszenie pozycji strony internetowej warto dodać stronę do narzędzia Google Webmaster, które pozwala na analizę strony oraz przeprowadzonych działań. Ruch na stronie można dodatkowo obserwować przy pomocy narzędzia Google Analytics, które idealnie nadaje się do sprawdzania skuteczności pozycjonowania.

Oprócz pozycjonowania można stronę promować także przy pomocy innych sposobów, takich choćby jak linki sponsorowane Google AdWords, które wyświetlane są zarówno w wynikach wyszukiwarki Google na górze oraz po prawej stronie, jak i sieci reklamowe Google Adsense. W przypadku tego typu reklam tekstowych nie płacimy za ich wyświetlenia, czy czas promocji, lecz za faktyczne zwiększenia odwiedzin naszej strony www<, czyli kliknięcie w reklamę. Reklamy tego typu dobrze wpływają także na pozycjonowanie strony, więc mimo wszystko jest to bardzo ciekawa opcja dla osób, które chcą w krótkim czasie zwiększyć kilkukrotnie ruch na swojej witrynie. Podobne reklamy oferują także portale społecznościowe oraz popularne serwisy internetowe.

Powyższe sposoby na pewno zwiększą ruch na stronie internetowej jednak, aby zatrzymać użytkowników na stałe lub też pozyskać klientów musimy przede wszystkim zadbać o wygląd i funkcjonalność naszej firmowej witryny. Jeśli obie te rzeczy będą bardzo nowoczesne i atrakcyjne dla użytkowników Internetu, możemy być pewni, iż nasza witryna wcześniej, czy później drogą pantoflową lub też poprzez portale społecznościowe zostanie rozreklamowana w Internecie.

Stopka autorska: strony www< – http://www.webpiksel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz