Jaką firmę budowlaną wybrać?

Zima to odpowiedni czas na to, by zaplanować wszystkie remonty które chcielibyśmy wykonać w naszych domach w danym roku. Nie dość, że mamy więcej czasu niż w lecie – nie chodzimy na spacery i nie pracujemy w ogrodzie, to w dodatku możemy odpowiednio wcześniej zacząć odkładać fundusze na te przedsięwzięcia. Jedną z kluczowych kwestii którą trzeba będzie przemyśleć jest wybór filmy budowlanej. Czym należy się kierować zanim uderzymy do konkretnego wykonawcy ?

Reklama

Doświadczenie i poczta pantoflowa

firma budowlana

Z pewnością pierwsze co przyjdzie nam do głowy to skorzystanie z usług firmy którą już kiedyś wynajmowaliśmy i byliśmy zadowoleni z jej usług. To świetne rozwiązanie, jeżeli remont który chcemy wykonać (malowanie ścian, wymiana podłóg) jest analogiczny do tego który wykonywała znana nam firma.

Jeżeli będziemy musieli znaleźć firmę, do prac których jeszcze nie zlecaliśmy będziemy mieli większy problem. W takim wypadku warto popytać znajomych czy mogą nam kogoś polecić. Na opinii bliskich można polegać, w dodatku zawsze możemy poprosić ich żeby pokazali nam co dokładnie u nich wykonywała dana firma – wtedy sami ocenimy jakość wykonania.

Specjalizacja i lokalizacja

W biznesie zawsze jest tak, że na im mniejszej niszy się poświęcimy – tym lepsze wyniki możemy osiągnąć. Przełóżmy to na naszą sytuację remontową. Jeżeli poszukujemy kogoś kto zajmie się doprowadzeniem naszego gniazdka ze stanu developerskiego pod klucz, to nie szukajmy firmy ogólnobudowlanej, lecz firmę która w swojej ofercie ma tylko wykańczanie mieszkań. W ten sposób zwiększamy prawdopodobieństwo na to, że naszym domem będzie zajmowała się grupa specjalistów – doświadczona w danym temacie, a nie żółtodzioby.

Kolejną kwestią, co prawda dość oczywistą jest lokalizacja siedziby firmy. Mieszkając w centrum Warszawy lepiej jest szukać firmy która oferuje swoje usługi tylko na terenie stolicy Polski. W praktyce im bliżej siedziba firmy tym lepiej. Zawsze trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pracownicy tracą czas na dojazdy – im więcej czasu mają odpoczynek tym lepiej dla nas. Świeży i wypoczęty pracownik popełnia mniej błędów i jest bardziej efektywny.

Stopka autorska: wykańczanie mieszkań – http://www.remont-mieszkania.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Wartościowe rady, ale artykuł zdecydowanie za krótki. Z doświadczenia wiem, że nieprzemyślany wybór firmy może doprowadzić nasz dom do gorszego stanu niż ten w który znajduje się jeszcze przed remontem.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz